Kışın Saçınıza Nasıl Bakım Yapılır?

Kış, uçan saçlar, kuru kafa derisi ve şapka giyerek ortaya çıkan stil problemleriyle doludur. Kış aylarında saçların çok hassas bir sevgi bakımına ihtiyacı vardır.  Kış mükemmel saç oyununu mahvediyor. Soğuk mevsimde donuk görünümlü saçlardan kaçınmak için, kışın saçınıza nasıl bakım yapılır, kış aylarında saç bakımı nasıl olmalı, saçlara kış bakımı nasıl yapılır, kış için saç bakım önerileri, kış mevsiminde saç bakımı, soğuk havalarda saç bakımı nasıl yapılır soruların ipuçlarını yazımızda bulacaksınız.

Saçların neden kuru ve inanılmaz derecede soğuk havalarda inanılmaz derecede acımasız olduğunu merak edebilirsiniz. Kış aylarında saçlar ipeksi doğasını kaybetme eğilimi gösterirler ve hiç kuşkusuz şekillendirme çabalarımıza boyun eğmezler.  

Bu suçlular, serin dış havanın düşük nem içerikleridir ve hava içinde ısıtılır. Isınmak için şapka takarsanız, şapka malzemesi saç tellerine sürtünecek ve işlemde statik elektrik üretecektir. Sonuç olarak, saç sıkıcı görünecek ve stil oluşturmadaki tüm girişimlere karşı koyacaktır. Kışlık saçların kıvrak davranışını tersine çevirmek için basit saç bakım stratejilerimizi kullanın.

kışın saçınıza nasıl bakım yapılır

Soğuk havalar saçlarda çok zor olabilir. Saç millerini kırılgan hale getirir, kırılmaya ve tükürmeye son vermeye daha eğilimli hale getirir. Doğal parlaklığı deler ve rengin solmasına neden olur. Soğuk havalarda saçınıza nasıl bakacağınızı öğrenerek kışın neden olduğu kötü saç günlerinden (ve büyük salon faturalarından) kaçının. İşte bazı tavsiyeler.

Daha az ısı

Özellikle uzun saçlarınız varsa saçınızı tamamen kurutmak bir ağrı olabilir. Ama asla tekrar etmemelisin, yine de nemliyken saçlarını asla kaldırmamalısın. Lanet kıllar ve saç derisi kepek, kırılma ve ayrık uçlar gibi pek çok problem çeker. Ayrıca sürtünme hasara neden olacağından, saçlarınızı asla havlu ile kurulamamalısınız. Saçınızı kurutmanın en iyi yolu, bir havlu ile aşırı nemi hafifçe sıkmak ve daha sonra serin ayarında bir fön makinesi kullanmak olacaktır. Bir şeyleri hızlandırmak için sıcak hava kullanıyorsanız, saç kurutma makinesini saçınızdan en az 15 santimetre uzakta tuttuğunuzdan emin olun.

soğuk havalarda saç bakımı nasıl yapılır

Saçınızı iyice kurulayın 

Kış, yıkamalar arasında daha uzun süre gitmek için kendinizi eğitmek için harika bir zamandır . Bu sınırları zorlamak için şapka ve saç kullanın. Sıcak havalar döndüğünde kendinize teşekkür edeceksin.

Yağ ile koruyun

Bu ekstra takviyeyi elde etmek için zeytinyağlı ya da jojoba yağı gibi saçınıza biraz nemlendirici yağ ekleyin. Uçlarınızı ayırmak için her gün uçlarınızda birkaç damla yağ kullanın. Kıvrımınızı azaltmak için küçük bir miktarı avuçlarınıza sürün ve başınızın üzerine geçirin.

Saçınızı ön koşullandırın

Kuru havanızı verin ve yıkamadan önce hindistan cevizi yağı ile derinlemesine bir masaj yapın. Bir saat kadar bekletin, sonra her zamanki gibi şampuanlayın. Saçlarınız yağın bir kısmını tutacaktır.

Haftalık bir nemlendirici maske kullanın

Maske, nemi kilitleyen ve yorgun kilitlere pürüzsüz parlaklık veren uzun bir bakımdır. Kilerinizdeki malzemeleri kullanarak evde kolayca bir maske yapabilirsiniz.

Bir şapka giyiniz

Dışarıya çıktığınızda saçlarınızı soğuktan koruyunuz. Bir öneri , yünü, pamuğu ya da diğer kaba örme kış şapkasını, bölünmüş uçları azaltmak için eski bir ipek ya da saten eşarp ile hizalamaktır. Ya da bir şapka giymeden önce saçınızı bir fularla sarabilirsiniz.

Her türlü rutubeti kucaklayın 

Çok bol su içirin ve odanızda kış ısıtıcılığıyla gelen kuruyanlarla mücadele etmek için nemlendiriciyi kullanın. Endişelenme; aşırı kıvırcıklık ile sonuçlanan nem oranını yaratmaz, aksine yumuşak, nemlendirilmiş bir his oluşturur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir