Koyu Renk Ruj Vampy Dark Lips Modası

Koyu rujları ne zamanlar kullanıyorsunuz ? Bazen ayda 3-4 kez belkide bazı ay hiç kullanmıyorsunuz. Koyu renk tonları her zaman duruş ve asalet sergilediğini bildiğimiz halde genelde açık renk ruj yada soft renklerden yana kullanırız tercihlerimizi. Neden peki ? Çünkü koyu renk rujları uygulaması da gerçekten doğru yerde kullanabilmek kadar zor olabiliyor. Dudakların dışına rahatça taşabilen koyu renkli rujlar, temizlendikten sonra ise cilt üzerinde ciddi kızarıklıklar ve lekeler bırakabilmekte. Bu yazımızda koyu renkli dark rujları nasıl kullanıcağınıza dair ufak ipuçları vereceğiz. Dikkatli okuduktan sonra bir teşekkürünüzü alırız 🙂

Tek Dikkat Çeken Yer Dudaklar Olmalı

Hatırlarsanız koyu renk rujlar hayatımıza 90’lı yıllarda Vera Wang isimli modacının defilesinde kullandıktan sonra giriş yapmıştı. Doğal tonlu makyaj ile ve doğal bir dalgalı saçla kombinlendiğin de gerçekten harikalar yaratabilecek koyu rujlar hafızalardan silinmesi zor bir hal alabilme potansiyeline sahip. Evet koyu renk rujları tek başına düşünmek saçmalıktan başka bir şey değildir. Bu rujları daha dikkat çekici hale getirmek için doğal bir makyaj ve saçlar olacağı bir kesin.

Saçlar Çok Önemli !

Koyu renk rujları tercih edeceğiniz zaman yüzünüzde tek ilgi odağı olan yer dudaklarınız olmak zorunda gibi hissedin. Makyaj seçiminiz açık renk ve doğal tonlarda bir allıkla, ince siyah renk eyeliner ve far olarak gri rengi az miktarda kullanarak gölgelendirmeyi tercih edebilirsiniz. Koyu rujlar ile birlikte saçlarınızda tabi ki çok önemli ! Nasıl mı kullanılmalı ? Evet doğallık saçlarda da vurgulanmalı balerin topuzu veya at kuyruğu deneyebilirsiniz. Ya da kendi halinde doğal bırakılmış dalgalı bir saç.

Evet gelelim bu meşhur koyu rujları nasıl uygulayacağımıza. Öncelikle dudak yapınız ince ise transparan koyu renklere yönelmeniz daha sağlıklı olacaktır. Transparan olmayan modelleri yani opak renkli koyu bir ruj kullandığınızda dudaklarınız olduğundan daha da ince görülebilir ve bunu kesinlikle istemeyebilirsiniz. Koyu renkli rujları dudaklarınıza uygulamak her zaman zahmet verecektir ama sizi kesinlikle kullanmaktan vazgeçirmesin çünkü birbirinden güzel fotoğrafları incelediğinizde gerçekten bu zahmete değeceğini düşüneceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir