10 Trend Platin Rengi Saç Modelleri

Platin saç rengi, sarışınların en hafif tonu. Bu renk tüm ten tonlarına uymuyor olsa da, denemeden onu geçmeyin. Sinir bozucu bir görünüm arıyorsanız, platin rengi saç tam size göre.

Şimdi, eğer platin saçının sadece bir gölge olduğunu düşünüyorsanız, ne kadar yanlışsınız! Deneyebileceğiniz birçok renk var. Çılgınca platin saç tonunu aramaya başlamadan önce, size bir liste yaptık.

Platin saçınıza ilham vermek için platin saç nasıl yapılır, platin saç rengi nasıl elde edilir, platin saç rengine nasıl bakım yapılır, platin saç, platin saç rengi, platin sarı saç, saç rengi boyaları, platin saç renkleri, platin saç boyası, platin saç tonları, platin saç nasıl yapılır gibi soru başlıklarının cevaplarını bulmak için okumaya devam edin.

Platin Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?

Platin saçlarını sarı renklendirmeyi mi düşünüyorsun? Eğer öyleyse, o zaman öncelikle mevcut renginizden geçiş yapmak için gereken süreci tanımak iyi bir fikirdir. Aşağıdaki adımlar hatırlanması gereken önemli noktaları özetlemektedir.

platin saç

Platin sarısı saçların metal ışıltısı, zahmetsiz serin ve modaya uygun stilin özüdür. Böyle bir ifade rengi olarak, nasıl giyileceği konusunda uyulması gereken hiçbir kural yoktur: kısa veya uzun, düz veya kıvrılmış, çarpma veya ayrılma. Burada, platin sarışın saçları boyamanın ne olduğuna ve nasıl bakılacağına dair ipuçlarımıza göz atacağız;

Doğal sarışınlar için: Eğer platin sarı saçları istiyorsanız, o zaman doğal olarak küllü veya koyu sarı saçlara sahip olmak idealdir. Bu sayede ağartma işlemi çok yoğun değildir ve sadece bir toner bile kullanabilirsiniz.

Kısa veya omuz uzunlukta saçları olanlar için: Genellikle, düzenli olarak kesilmiş kısa saçlar uzun süreden daha sağlıklıdır ve saçları platin sarışının agresif boyama işlemi ile daha iyi bir şekilde donatılmasını sağlar. Dahası, renklendirme sonuçları kısa saçlar için de aynıdır.

Hasar görmüş saçlar için: Renk kırılgan veya başka bir şekilde zarar görmüş saçları en iyi şekilde kullanmaktan uzaktır ve ağartıcı saçlar, zaten lekelenmiş saçlar için özellikle zordur.

Platin Saç Rengine Nasıl Bakım Yapılır ?

Bakım sonrası: Saçları sarı platin boyandıktan sonra kendinizi zararlı etkilere maruz bırakmamak çok önemlidir. Bu, saçınızı kabaca ovalamak yerine hafifçe kurutmanız ve degrade çıkarmak için geniş dişli bir tarak kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Her türlü ısı tasarımından da kaçınılmalıdır.

10 Trend Platin Rengi Saç Modelleri

1. Platin Gümüş Beyaz 

Platin Gümüş Beyaz
platin saç rengi

Gümüş ve beyaz platin saçların bu karışımı çok hoş. Yumuşak dalgalar saçınıza doku ve hacim katar.

2. Platin Sarışın Ombre

Platin Sarışın Ombre
platin saç boyası

Bu büyüleyici platin sarı ombre, balayage tekniği kullanılarak elde edilir. Alt kısımdaki platin gölge, yüzünüzün çeneye doğru eğimli görünmesini sağlarken, üstündeki koyu renkli saçlar yüzünüzü daha uzun gösterir.

3. Platinum Önemli Noktalar

Platin Öne Çıkanlar
platin saç nasıl yapılır

Platinum olayları sadece çarpıcı. Platin vurgular elde etmek, saçınızı tamamen platin haline getirmeden önce nasıl göründüğünü sevip sevmediğinizi görmek için harika bir yoldur. Ayrıca, hafif platin rengi yüzün çerçevelenmesine yardımcı olur. Doğal saç renginizi göstermek istiyorsanız platin vurgularını elde etmek, bunu yapmanın en iyi yollarından biridir.

4. Platin Kül Sarışın

Platin Kül Sarışın
platin saç rengine nasıl bakım yapılır

Bu renk, platin ve dişbudak rengi karışımıdır. Bu renk çok aranan bir renk tonu. Kül sarı saçlı, platin saçtan biraz daha koyu renklidir ve bu yüzden bu iki renk harika bir şekilde harmanlanır.

5. Platin Kül Kahverengi

Platin Kül Kahverengi
platin saç rengi nasıl elde edilir

Kim koyu saçlı platin olamayacağını söylüyor! Orta kahverengi ile platin arasında mükemmel bir karışım. Platin saçları kahverengi saçlı bir perdenin üzerinde görebilirsiniz.

6. Kök Platin

Köklü Platin

Koyu renkli saçlarınız olduğunda, köklü platine gitmelisiniz. Böylece, saçınızın kökleri görülür, fakat geri kalanı kalın platin renklidir. Bir parıltı eklemek için platin gölgesine altın veya sarı bir ton alabilirsiniz.

7. Rose Altın Platin

Rose Gold Platinum

Bu renk, platin saçının en moda tonlarından biridir. Platinin bu gül altınla karışımı büyüleyicidir. Gül altın şeftali rengi bir renk katıyor. Orta veya koyu teniniz varsa, bu rengi deneyin.

8. Sarışın Platin

Tereyağı Sarışın Platin
platin sarı saç

Merak ediyorsanız, bu sarı tonunun tereyağından sonra adlandırılmış olup olmadığını, evet, öyle. Sadece tereyağı gibi görünmekle kalmaz, aynı zamanda parlar. Platin rengi ayrıca tereyağı sarısı tonunu vurgulamaktadır.

9.Platin Sarışın

Bal Platinum Sarışın

Bal platininin bu sevimli rengi, tam platine gitmek istemiyorsanız mükemmeldir. Bal ve platin tonları, yüzünüzü çerçevelemek için bir araya gelerek özellikleri geliştirir. Bu karışım tüm cilt tonlarıyla denenebilir.

10. Beyaz Platin Sarışın

Beyaz Platin Sarışın

Eğer sinirli saçları seviyorsanız, o zaman bu beyaz platin sarışın gölgesi şüphesiz sizi mutlu edecek. Bu gölge çok talep görüyor. Bu saç rengini elde etmenin en iyi yanı, koyu saçtan daha açık veya daha parlak bir gölgeye geçmek istiyorsanız, o zaman bu doğru olan ilk adımdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir