2019 Yılı Çanta Modası

Çantalar, değişen kıyafet modasının en güzel tamamlayıcısıdır. Bu nedenle her yıl kıyafet ve saç modası ile birlikte çanta modası da değişir. Bu yıl daha çok şeffaf çanta ve daha mini boy çantaları daha çok fazla göreceğiz. Bayanların vazgeçilmez aksesuarı olan çantalar ile bu yaz, oldukça güzel görüneceksiniz. Öne çıkan çanta modelleri hakkında bilgi verelim;

Küçük çanta tasarımları;

Geçtiğimiz yıl trend olan küçük çantalar bu yıl yerini minik çantalara bırakmış durumda. Öyle ki bu çantaların içine cep telefonlarını bile koymak mümkün olmayabilir. Çok fazla eşya taşımıyorsanız günlük kullanımlarımız için bu küçük çantaları tercih edebilirsiniz. Ancak gece taşımak için oldukça ideal olan bu çantaları taşlı zincirleri ya da süslü askıları ile de kullanabilirsiniz.

Büyük çantalar;

Fazla eşya taşıyan bayanlar da bu yıl unutulmamış. Özellikle spor çantalarda büyüklük artmasına rağmen şıklıktan bir şey kaybedilmemiş.

Metalik renklere dikkat;

Bu yıl modanın öncüsü metalik renkleredir. Makyajdan tutun da ayakkabıya kadar tüm alanlarda metalik renklere rastlamak mümkündür. çantalarda da bu yıl hem gündüz hem de gece kullanımları için metallik renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak gündüz kullanırken ve kıyafetleriniz ile kombinlerken çok dikkatli olmalısınız. Ayrıca metalik denince akla gelen siyah, gümüş ve altın gibi renklerden sıyrılıp, tüm renklerin metaliklerini kullanabilirsiniz.

Süslemeli çanta modelleri;

Süslü çantalar 2000’li yılların başlarından beri hoşumuza giden modellerdir. Bu modelleri çoğu zaman kendimiz yaratırız. Çantaların yan taraflarına astığımız tüylü anahtarlıklar ya da çeşitli tokalar, süslü çanta modellerinin trend olmasının başlangıç aşamasıdır. Bu yıl da broşlar ile çantalarınızın yanlarını ve ön taraflarını süsleyerek, modaya uyabilirsiniz.

Zincirli Çanta Modası

Krokodil Çanta Modası

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir