6 Kuralda Kilo Kapatan Kıyafet Modelleri

Hepimizde ister istemez vücudumuzun çeşitli yerleri kilo oluyor ve kendimizi ayna karşısında beğenmiyoruz. Hal böyle olunca maalesef kıyafet sorunu da ister istemez peşinden geliyor ama bu sorun değil. Bu makalemizde kilo kapatan kıyafet modelleri, zayıf gösteren elbise modelleri, kilo kapatan tesettür elbise modelleri, kilolu göstermeyen pantolon seçimleri, fit gözükmek için hangi elbise modelleri ve renklerini tercih etmeniz gerektiğine değineceğiz.

Fazla kiloları olan kadınlar kategorisinde iseniz, kıyafet seçiminizi doğru yaparak daha ince görünmeniz mümkündür. İşte sizlere bu konuda birkaç ipucu…

Bol kıyafetlerden kaçının;

Fazla kilolarınızı saklamak için bol kıyafetler giymenize gerek yok. Bunun için yapmanız gereken vücudunuzu saran ancak fazla dar olmayan kıyafet seçimleri yapmaktır. Tercihinizi bol yaparsanız, inanın olduğunuzdan daha kötü görüneceksiniz.

Belinizi saklamayın;

Bel bölgenizi olduğundan daha ince göstermek istiyorsanız, belinize oturan blazer ceketler tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem daha şık hem de daha ince görünmüş olursunuz. bu ceketin altına dize kadar uzanan geniş bir etek giyebilir ve fazla kilolarınızı saklayabilirsiniz.

Pantolon seçimi nasıl yapılmalıdır;

Fazla kilolarınız varsa üzülmeyin, çünkü bu şık ve ince görünmenize engel değil. Eğer pantolon seçiminizi önü düz çizgili olanlardan yana yaparsanız, olduğunuzdan daha ince görüneceksiniz. Önde ütü çizgisi olan pantolonları istediğiniz gömlek, kazak ve bluz ile kombinleye bilirsiniz. Ayakkabı tercihiniz ince topukludan yana olursa, çok daha zayıf görünebilirsiniz.

Bağlanabilen bluzlar tercih edin;

Çapraz bağlanabilen bluzlar 2017 modasının gözdelerinden biridir. fazla kilolarınız varsa bu tip bluzlar tam size göre. Eğer birkaç kilo aldıysanız bu bağları biraz gevşetebilir ve kendinize göre ayarlayabilirsiniz. bu sayede fazla kilolarınızı mükemmel bir şekilde kapatabilirsiniz. Eğer kilo verirseniz bağları sıkılaştırarak aynı bluzu tekrar kullanabilirsiniz.

İnce çizgili kıyafetler;

Fazla kilolarınızı saklamanın en etkili yolu ince çizgili kıyafetler tercih etmektir. İnce çizgiler her zaman en etkili hiledir. Özellikle bluz, kazak, gömlek ve pantolonda işe yarayan bu hile sizi olduğunuzdan çok daha ince gösterecek.

Dökümlü kıyafetler önemli;

Bel ve karın bölgenizde fazlalıklar varsa, dökümlü kazak ya da bluzlar giymeyi tercih edebilirsiniz. Bu dökümler fazlalıkları yok edecek ve boyunuzu daha uzun gösterecektir.

Fazla kilolar için kıyafet seçimleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir