Makyaj Temizlemenin Püf Noktaları Nelerdir ?

Cildinizin kusursuz görünmesi ve her zaman temiz kalması için makyaj temizliğinize önem vermeniz gerekir. Makyaj temizliği dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Kusursuz bir makyaj temizliği kusursuz bir cilde sahip olmanız için çok önemli. Bu makalemizde makyaj temizliği, makyaj temizleme suyu, makyaj temizleme mendili, kuru ciltler için makyaj temizliği, yağlı ciltler için makyaj temizliği, gibi konu başlıkların cevaplarını bulabileceksiniz. Çünkü makyaj temizlerken cildinize zarar verebilirsiniz. Birkaç pratik bilgi ile makyajınızı güzelce temizleyebilirsiniz. İşte size birkaç pratik bilgi…

Makyaj nasıl temizlenir ?

  • Yüzünüze makyaj temizleme kremi, temiz usu ve sabun ya da makyaj temizleme sütü kullanabilirsiniz.
  • Bütün temizleyiciler için mutlaka yumuşak bir pamuk kullanmalısınız.
  • Makyaj temizleme kremini cildinize ve boynunuza sürün. Ancak kalın bir tabaka halinde sürmeye dikkat edin. Kremi sürerken yüzünüzün ortasından başlayın ve daireler şeklinde yüzünüze yedirin. Alından başlayarak kulak memesine kadar dairesel hareketler ile yüzünüzün her tarafına sürün. Boynunuz için de aynı şekilde dairesel hareketler ile sürme işlemi uygulayın. Ardından kremi bir pamuk yardımıyla temizleyin ve bırakın. Bu işlemlerin ardından yıkamanıza gerek kalmaz.
  • Eğer makyaj temizlemek için makyaj sütü kullanıyorsanız, yüzünüzü temizledikten sonra mutlaka yıkamanız gerekir. Makyaj temizleme süngeri ile sütü cildinize yedirin ve ardından yine süngerle yıkayarak temizleyin.
  • Yukarıdaki iki yöntemi de uygulayacak vaktiniz yoksa ya da bunları yapmaya eriniyorsanız, o zaman cildinizi sabun ve su ile yıkayın. Yıkadıktan sonra yüzünüzdeki suyun cildinizde kurumasına izin verin. Bu sayede cildiniz nemini koruyacaktır. Ancak yıkadıktan sonra mutlaka cildinize nemlendirici krem sürmeyi unutmayın.
  • Cildinizi her zaman taze tutmak için kimyasallar kullanmamanızı tavsiye ederiz. Özellikle temizlemek için su ve sabun kullanmak, cildin erken yaşlanmasını önler ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bu sayede gençleştirici kremler de kullanmak zorunda kalmazsınız.
  • Burada dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise yatmadan önce mutlaka cildinizi makyajdan arındırmanızdır. Yüzünüzde kalan makyaj cildin gözeneklerinin tıkanmasına ve erken yaşlanmasına neden olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir