Beloc Zok Nedir?

Merhabalar sizlere bu yazımızda Beloc Zok Nedir? Beloc Zok Nasıl Kullanılır? Beloc Zok Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir? Beloc Zok Yan Etkileri Nelerdir? bu soruların cevaplarını açıklayacağız.

Beloc Zok Nedir?

Bu ilaç kan dolaşımını ve kalbe etki ederek çalışır. Stresli durumlarda salgılanan stres hormonunun kalbin üzerindeki etkisini hafifleterek kalbin hızlı atmasına önler. Beloc Zok yüksek tansiyon tedavisinde ve yüksek tansiyon hastalarında yüksek kan basıncından dolayı ortaya çıkan kalp krizi, inme ve erken ölüm riskinin azaltılmasında kalp krizi tedavisinde ve ilerideki kalp krizlerinin engellenmesinde, koroner kalp hastalığında, stres veya egzersiz ile ortaya çıkan kalp ve göğüs ağrısında, kalp hastalığı olsun veya olmasın kalp ritmindeki düzensizlik tedavisinde kullanılmaktadır.  Ayrıca migrenin koruyucu tedavisinde de etki göstermektedir.

Beloc Zok Nasıl Kullanılır?

İlacın etken maddesine karşı bir hassasiyetiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Belok zok size sadece sizin mevcut durumunuz için reçete edilmiştir. Bu ilacı hiçbir zaman başka birisiyle paylaşmayınız. Doktorunuz önermedikçe başka rahatsızlıklarınız için kullanmayınız.

Eğer kalbiniz ile ilgili herhangi bir sorun veya kalp atışlarınız da yavaşlama varsa ya da kan basıncınız düşükse kan dolaşımı probleminiz veya akciğerlerinizle ilgili probleminiz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Yakın bir tarihte diş de dahil olmak üzere herhangi bir cerrahi operasyon geçireceksiniz bu ilaçla tedavi gördüğünüzü operasyondan belli bir süre önce diş doktorunuza veya cerrahınıza haber veriniz. Bu ilaç hipertansiyon tedavisi için kullanılıyorsa ilacın faydalı etkisinin olup olmadığının kontrolü için tansiyon ölçümü işlemi belli aralıklarla yapılmalıdır.

Bu ilaç diyet egzersiz ve kilo kontrolü içeren tedavi şeklinin yalnızca bir parçasıdır diyet ilaç tedaviniz de egzersiz ve kilo kontrolüne sıkı şekilde uymalısınız.

Tedaviniz sürerken alkollü içecekler tüketmeyiniz araba veya alet kullanmaktan kaçınınız. Alkol ilacın yan etkileri uyuklama ve baş dönmesinin artmasına tansiyonun daha da düşmesine sebebiyet verir hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu ilacın kullanılması önerilmez. Eğer bu ilaç ile tedavi görürken hamile kalırsanız acilen doktorunuza durumunuzu bildirmeli ve ilaç kullanımını kesmelisiniz. İlaç anne karnındaki doğmamış ve bebeğe zarar verebilir. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz. Emzirme döneminde ise doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Beloc Zok Kullanmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu ilacı kullanırken doktorunuzun direktifleri dikkatle yerine getiririz. Doktor tavsiyesinden daha eksik veya fazla miktarda ve sürede kullanıldığında durumunuzda bir iyileşme sağlanmaz aksine hayati tehlikeye varabilecek ölçüde sağlığınıza ciddi zararlar olur. İlacınızın her bir dozunu yeterli miktarda su ile beraber içiniz tercihen yemek esnasında, yemekten sonra veya öğün aralarında da kullanılabilir.

Beloc Zok gün boyu etki sağlayan bir ilaçtır ve günde 1 tane alınmalıdır. Tabletleri ezmeyiniz veya çiğnemeyiniz. Tabletler bölünerek alınabilir. Kullanmanız gerekenden fazla Belok Zok kullanırsanız kalp atımında düzensizlik veya düşüş,  nefes darlığı, ayaklarda şişme, göğüste kalp atımının hissedilmesi, baş dönmesi, yorgunluk, göğüs ağrısı, deride soğuma, düşük nabız,  zihinsel düzensizlik,  huzursuzluk,  kalp durması,  hava yollarında daralma hissi,  kısmi ya da tam bilinç kaybı,  koma bulantı,  kusma ve morarma görülebilir. Bu nedenle yüksek doz almamanız ve doktorunuzun size reçete ettiği dozları kullanmanız önemlidir. Beloc Zok’u  kullanmayı unuttuysanız unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız. Bu ilacı her gün düzenli bir şekilde günün aynı saatlerinde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Beloc Zok’un Yan Etkileri Nelerdir?

  • Nefes daralması
  • Ağız içinde şişkinlik
  • Yutkunma güçlüğü
  • Karın ağrısı
  • Bilinç kaybı
  • Zihin karışıklığı veya cildinizde kırmızı kabartılı kaşıntılı
  • Döküntüler gibi alerji

gibi belirtiler görüldüğünde acilen doktorunuza müracaat ediniz.

Ayak ve ellerde ısı kaybı, düşük tansiyon, baş ağrısı, sersemlik, mide bulantısı, kusma, ishal veya kabızlık, ağız tadında değişiklik ve yorgun hissetme ilacın olası yan etkileridir. Tansiyonun aşırı düşmesi bilinç kaybı, bayılma, nefes daralması, vücut ödemi, düşük ateş, ışık hassasiyeti, kolay kanama ve çürük oluşumu, cinsel istekte azalma, iştah kaybı, koyu idrar, kil renkli dışkı ve sarılık gibi çok nadir görülebilen durumlardan herhangi birine sahipseniz acilen doktorunuzla görüşünüz.

Beloc Zok 2021 Güncel Fiyatı Nedir?

Beloc Zok’un fiyatı 20.53 TL’dir.

Beloc Zok Reçete İle Satılır Mı?

Beloc Zok doktorunuz tarafından size reçete edilerek eczacınızdan alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir