Bir Erkeğin Kadından Beklentileri

Günümüzde sağlıklı bir ilişki devam ettirebilmek için tarafların birbirlerinden beklentileri ve istekleri karşılanmalıdır. Bu yazımızda müşterek bir hayatı devam ettirebilmek için bir erkeğin bir kadından beklentisi konusu hakkında fikir sunacağız.

İlişkide Sadakat Önemli

En önemli ve olmazsa olmaz beklenti elbette ki sadakat olarak karşımıza çıkar. Sadece erkeğin bir kadından beklentisi olarak bakmamak lazım. Sadakat çiftlerin karşılıklı olarak birbirlerinden beklediği ve hak ettikleri bir davranış şeklidir. Erkekler yapı itibarı ile annelerini gibi kadınları tercih eder ve hayatlarını onlarla beraber devam ettirmek ister. Bu noktada karşımıza bir erkeğin kadından beklentisi olarak anne sevgisi ve şefkati gibi bir yaklaşım çıkıyor. Bu durumu özetlemek gerekirse annesi gibi seven ve şefkat gösteren bir kadın her erkeğin beklentisini karşılayabilir. Bir erkeğin kadından beklentisi için dış görünümüne özen göstermesi de sayılabilir. Örnek verecek olursak kendine bakan, öz güveni yüksek ve ne yaptığını bilen bir kadın her erkeğin beklentisini karşılayabilir.

Aşırı Harcamalardan Kaçının

Bir erkek kadından yapısal olarak farklı olduğu için sinirli, asabi veya öfkeli olduğu durumlarda kadının kendisini sakinleştirmesini de bekleyebilir. Erkeklerin sorun çözmede çok pratik olmadıkları düşünüldüğünden kadından beklentileri arasına pratik zekası gelişmiş ve hızlı çözüm  üretebilmesi de eklenebilir. Klasik bir düşünce stili olsada bir erkek kadından ev harcamalarında ya da iktisadi giderlerde daha tutumlu davranmasını bekleyebilir. Örneklendirmek gerekirse bir erkek eşinin o an için lüzümsuz olabilecek bir ürüne fazla para vermesinden hoşlanmayabilir. Ruhsal olarakta bir takım beklentiler içerisine giren erkekler, kadından huzur ve güven duygusunu en üst noktada yaşatmasını bekleyebilir. Erkeklerin bir kadından beklediği önemli özelliklerden bir tanesi de iletişim kuvveti olarak karşımıza çıkar. Bu durumu açıklamak gerekirse; erkekler iletişimi kuvvetli ve ne söylemek istediğini net bir şekilde anlatmasını kadından bekleyebilirler.

Hayatın müşterekliği karşısında erkeklerin kadınlara oranla daha fazla beklentisi olabilir. Her kadın bu beklentileri karşılamak için elinden geleni yapar. Kısa süreli ilişkilerin bitme sebebi bu beklentilerin her iki taraf için olumlu olarak sonuçlanmamasıdır. Bir erkeğin kadından beklentisi onu daha üst noktalara taşıması ve hayatını o kadınla beraber geçirmek istemesidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir