Bir erkek için bunları asla yapmayın

Çocukluğunuzu hatırlayın! Biraz egosentrik düşüncelerle yaşadığınız o masum günlerinizi… Yetişkinlerin ne kadar da çok sorunları oluyordu değil mi? Kimi büyüğünüz partneriyle yaşadığı olumsuzluktan ötürü dert yanıyor ve bunlara siz o dönemlerde anlam veremiyordunuz. Çünkü hayat sizin çarkınızda dönüyordu o zamanlar ve kimsenin yaptığı seçim sizi üzmüyordu. Sizin için bir erkek ya da bir bayan değil sadece ve sadece kendi isteklerinize vardı. Ufak ya da büyük istekler, idealler ve hayaller…

Sonunda yetişkin oldunuz ve hayat sizden kendi çarkınıza göre ayak uydurmanızı istiyor. Alışmak zor olsa da alıştınız gitti hayatın bu akışına derken hayatınızı paylaşacağınız partner ufukta gözüktü. Sizden farklı beğenilere sahip, farklı ideallerin peşinde koşan, farklı istekleri olan ama yine de kendinizi ilgilenmekten alıkoyamadığınız kişi ve berabersiniz. Ne yapmalısınız? Onun gibi mi, yoksa kendiniz gibi mi olacaksınız? Elbette ki kendiniz gibi olmalısınız. Bu konuda sırf kaybetmemek uğruna revizyona uğrayanların hiç mutlu olduğu görülmedi bugüne kadar… Peki, bir erkek için asla bunları yapmayın denilecek hususlar neler?

Bayanlar duygusal açıdan hassas olduklarından daha çok fedakârlık yapabiliyor ama bunun zaman içerisinde yanlış olduğunu fark ettiklerinde durumu düzeltmek öncesine göre çok daha zor oluyor. Örneğin yıllarca çalıştınız, çabaladınız ve hayalini kurduğunuz işe ulaştınız ancak eşiniz buna izin vermiyor ve sizi seçim yapmak zorunda bırakıyorsa doğru olan yıllarca emek harcadığınız hayalinizin peşinden gitmektir. Şayet eşinizin sizi engellemesine izin verirseniz ilk başlarda öfke, sonra giderek artan öfkeler ve en sonunda çaresiz kabullenmişlik duygusuyla baş başa kalırsınız. Sonuç olarak asla kendini gerçekleştirme basamağından başarıyla geçemezsiniz ve doğal olarak mutsuz bir hayata gözlerinizi kaparsınız.

Bir erkek için asla bunları yapmayın denilebilecek listesine eşim istiyor diye hamile kalmak, cinsel hayatın hâkimiyetini sadece eşinize bırakmak, karakterinizin değiştirmek için çaba harcayan birine evet dememek gibi örnekler eklenebilir. Her ne olursa olsun siz sizsiniz ve sizi olduğu gibi kabul eden erkekle yaşayabilirsiniz. Hayır demeyi bilmek ustalıktır, unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir