Cilt İçin Uygulanması En Kolay Bal Maskesi

BAL MASKESİ NEDİR?

Bal maskesi, içeriğinde bal olan ve istenirse başka malzemeler ile güçlendirilebilecek bir maske çeşididir. Bal maskesi temelinde yalnız kullanılır ama istediği etkiyi daha erken ve güçlü görmek isteyenler bazı malzemeler ile de bal maskesini karıştırıp kullanabilmektedir.

Bal maskesi, cildi arındırmak ve gözenekleri dinlendirmek için yapılan bir maskedir. Ölü derileri de vücuttan attığı bilinmektedir. Bal maskesi mucizesinin bir diğer faydası da ölü derileri vücuttan atması ile cilt lekelerini düzenli kullanım sonucu gidermesi ve cilt problemleri olan akne, sivilce ya da siyah noktayı söndürmesidir.

Pek çok yararı olan doğal maske mucizesi bal, herkes tarafından önerilmektedir. Bal maskesinin kullanımının bir diğer nedeni de kimyasallar gibi yan etkisinin olmamasıdır. Yan etkisi yapmaz ve ciltte izler bırakmaz.

BAL MASKESİ UYGULAMASI

Bal aslına bakırsa yüze tek başına da uygulanabilir. Fakat bu cildi tazeleyen bala birkaç faydalı şey daha eklenirse daha yararlı olacaktır. Yani bu bal tek başına da yüze sürülebilir. Ama başka birkaç şeyle de zenginleştirilebilir bu maske. İçine koyacağınız birkaç damla limon suyu bile daha fazla yarar gösterecektir. Tabi bu maskeleri hazırlarken içerisine koyacağınız balın sahte olmamasına dikkat edin. Sahte ballarda şeker kullanıldığı için yüzünüzü temizlemek, lekelerden kurtarmak yerine daha fazla sorun yaratabilir.

Malzemeler:

. 1 çay kaşığı bal

. 1 adet yumurta(sarısı ve beyazı beraber)

. 3 damla sirke

. Lavanta yağı

Önce 1 adet yumurtayı kırıp bir kâse içerisinde çırpın. Sonra bunun içerisine 1 çay kaşığı balı ekleyin. Elma sirkesini içerisine katın. En son olarak lavanta yağını da ekleyin. Bu hazırladığınız bal maskesini yüzünüze iyicene yedirerek uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık bir suyla iyice durulayın. Bu maskenin içerisinde sirke bulunduğu için haftada bir yapmanız daha uygundur. Bu bal maskesini her hafta düzenli bir şekilde kullanılırsa eğer Cilt gençleşecek ve lekelerden kurtulacak. Daha yaptığınız ilk uygulamadan itibaren balın etkisini göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir