Diyette Yer Fıstığı Ezmesi Tüketimi

Diyet Fıstık Ezmesi Tüketmek

Yer fıstığı ülkemizde oldukça fazla yetiştirilen ve en çok sevilen kuruyemişlerden birisidir. Sağlıklı bir kuruyemiş olsa da içerisinde bulunan yağ nedeniyle belirli miktarlarda tüketilmesi gerekir. Ama yer fıstığından üretilen yer fıstığı ezmesi diyet listeleri içerisine yer alan, özelliklede sporla ilgilenip vücut geliştirmek isteyenlerin sıklıkla kullandığı bir besindir. Peki diyet listeleri içerisinde fıstık ezmesine yer verilmeli mi, ne kadar tüketilmeli sizler için bu soruların cevaplarını vermeye çalışalım.

Fıstık Ezmesi Kilo Aldırır mı ?

Yer fıstığı ezmesi içerisinde yağ bulunsa da bu oran oldukça düşüktür. Bunun yanında fıstık ezmesinin en büyük faydalarından birisi; yüksek miktarda protein içermesi ve vücudun protein ihtiyacını karşılamasıdır. Fıstık ezmesi karbonhidrat bakımından da oldukça zengindir. Bütün bunlar ise fıstık ezmesini sağlıklı bir hale getirip besleyici bir ürün olmasını sağlıyor.

fıstık ezmesi diyette yenir mi

Fıstık ezmesi içerisinde bulunan yağlar kalbe zarar vermediği için kalp hastalığı olanlar rahatlıkla bu ürünü kullanabilirler. Spor yapanlar kas geliştirmek için proteine ihtiyaç duyarlar. Bu proteini karşılamak için ise fıstık ezmesi kullanılabilecek en sağlıklı besinlerden birisidir. Fıstık ezmesi düzenli olarak tüketildiği zaman karın bölgesinde biriken yağların azaltılmasını sağlarken kalori yakımını da desteklemektedir. Bu sayede de daha kısa sürede kolay bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur.

Ölçülü Tüketmekte Fayda Var

Diyette yer fıstığı ezmesi tüketimi belirlenirken günlük kalori alım miktarı göz önünde bulundurulmalıdır. Gün içerisinde tok kalmanıza yardımı olacak olan fıstık ezmesi sabah öğünleri içerisinde ve ara öğünlerde yer alabilir. Gün içerisinde 2 yemek kaşığı kadar fıstık ezmesi tüketilebilir. Fıstık ezmesi kahvaltıda kullanılabileceği gibi gün içerisinde tatlı ihtiyacınızı karşılamak için ve uzun süre tok kalmak için atıştırmalıklar ile birlikte tüketilebilir.

Hemen aşağıdaki video da ise kendi fıstık ezmenizi kolaylıkla evde yapabilir ve içerisinde ne olduğunu bilip güvenlice tüketebilir çocuklarınıza yedirebilirsiniz. İzledikten sonra aslında çokta zor değilmiş diyeceğinize eminiz. Afiyet olsun şimdiden:)

Evde Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir