Ucuz Estetiğin Sonuçları

Ucuza Estetik Yaptırmak

Senelerdir haberlerden ve sosyal medyadan da gördüğünüz üzere, ucuz estetiğin sonuçları çok ağır olmakta ve geri dönülmez bir çıkmaza girmektedir. Birçok insan kendi doğal görüntüsünden rahatsız olduğu için ya da sağlık problemlerinden kaynaklı estetik yaptırmaktadır. Estetik operasyon yaptırmak isteyip birde ucuz olsun isteyenlerin genelde aldığı yararlardan çok, ağır zararları olmaktadır. Birçok insan internet sitesinden hiç tanınmamış sahte diplomalı insanlara estetik yaptırmaktadırlar. Bununla en çok rağbet gören tabi ki botoks estetiği ile karşılaşmaktayız. İnsanlar botoks yaptıracağı zaman hem güzel görünmek istemekteler hem de ucuz olsun istemekteler. Bundan dolayı da hiç bilinmeyen, doktor dahi olmayan insanlara estetik müdahale yaptırmaktadırlar. Buda geri alınamayacak çok ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. Ucuz olsun diye hiç bilinmeyen hatta diploması bile olmayan insanlara botoks yaptıranları son zamanlarda çok çoğalmış durumdadır. Daha geçenlerde hepimiz gördük haberlerde botoks yaptırmak için kuaföre gitmiş cildine ne yağı enjekte edildiğini bile bilmiyor cilt kabul etmeyerek enfeksiyona çevirdi bu tür olayların yapımı ucuz gibi gelse de size pahalıya patlamaktadır.

Alerjik Sorunlar Ortaya Çıkabilir

botoks kurbanları ünlüler

Vücut yabancı maddeyi kabul etmediğinden tepki olarak şişme yara oluşturma gibi tepkiler vermektedir. Buda sizi cerrahi müdahale yapılması ya da yapılmaması gibi bir sorun ortaya çıkarır ki sizin memnum olmadığınız görüntünüzden daha kötü duruma gelmeniz bile söz konusu olabilmektedir. Hatta bazı durumlarda kısmi felçlik bile geçirenler olabilmektedir. Bu tür sağlık problemleri ile karşılaşmamak adına doktorunuzu iyi araştırmalı ve bir klinik ya da hastanede diplomalı estetik cerrahına yaptırmanız gerekmektedir. Botoks sizin için basit bir işlemmiş gibi görünse de ciddiye alınması gereken gayette ciddi bir işlemdir. Botoks da uzmanlar tarafından yapıldığında bile alerjik reaksiyonlar oluşabilmektedir. Ucuz estetik olsun derken sağlığınızdan olamamalısınız.

Uzmanlar önce alerji testinizi yapıp maddeye karşı alerjiniz var mı bakılır. Botoksun çoğunda uzmanlar sizin kendi vücudunuzdan alınan yağ dokularını kullanmakta olduklarından uzmana yaptırdığınız botoks sizin için daha faydalı olacaktır. Sağlığınız ve istediğiniz estetik görüntü için uzmanla botoks işlemini gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır. Uzmanla yaptıracağınız botoks size faydalı bile olabilir sağlık açısından o nedenle uzmana danışarak uzmanla yaptırmanız sağlıkla ilgili her şeyde olduğu bu alanda da önemlidir. Uzmanla yapılan estetik operasyonlar sizin sağlık kriterleriniz göz önüne alınarak yapılır.  Her şeyin ucuzu insana zarar verdiği gibi, estetiğinde ucuzu sağlığınıza zarar vermektedir.

Burun için Septum Halka Modelleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir