Doğal Yollarla Kilo Vermenin 15 Kolay Yolu

Doğal yollarla kilo verme, doğa ile uyum içinde olan her şeyin en iyisini ortaya koyduğu için en iyi yaklaşımdır. Spor salonuna giderek, dışarıda egzersiz yaparak veya kilo verme kliniği veya merkezlerinde pratik yaparak kilo vermenin etkili bir şekilde sağlandığını genel olarak yanlış anlıyoruz.

Hazır mısın ? İşte başlıyoruz. Doğal yollarla kilo vermenin 15 kolay yolu, sağlıklı kilo vermek, doğal yollardan kilo verme yöntemleri, doğal yollarla zayıflama yöntemleri, doğal olarak zayıflama ipuçları, doğal yöntemlerle kilo vermek, sağlıklı beslenme ile kilo vermek, evde kilo vermenin yolları tüm bu sorular hakkında bilgi almak için adımları izleyin.

Ancak kilo kaybı evde başlar. Ve bu yüzden doğal yollarla kilo vermek için ipuçları bilmek çok önemlidir. Önerilenlerin çoğu en iyi ihtimalle sorgulanabilir ve gerçek bir bilime dayanmaz. Ancak, gerçekten işe yaradığı kanıtlanmış birkaç doğal yöntem vardır. Kilo vermekte zorlanıyor musunuz?

1. Diyetinize Protein Ekleyin

Kilo kaybı söz konusu olduğunda, protein besinlerin kralıdır. Vücudunuz yediğiniz proteini sindirirken ve metabolize ederken kalori yakar, böylece yüksek proteinli bir diyet metabolizmayı günde 80-100 kaloriye kadar arttırabilir.

Doğal Yollarla Kilo Vermenin 15 Kolay Yolu

Yüksek proteinli bir diyet, daha fazla kendinizi tam hissetmenize ve iştahınızı azaltabilir. Aslında, bazı çalışmalar insanların yüksek proteinli bir diyetle günde 400’den az kaloriyi yediklerini göstermektedir.Yüksek proteinli bir kahvaltı (yumurta gibi) yemek kadar basit bir şey bile güçlü bir etkiye sahip olabilir.

2. Bütün Tek Bileşenli Yiyecekleri Yiyin

Sağlıklı olmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri diyetinizi tek bileşenli yiyeceklere dayandırmaktır.

Bunu yaparak, eklenmiş şekerin, eklenmiş yağın ve işlenmiş yiyeceklerin büyük çoğunluğunu ortadan kaldırırsınız.Bütün yiyeceklerin çoğu doğal olarak çok doludur , bu da sağlıklı kalori sınırlarında kalmayı çok daha kolaylaştırır.

Ayrıca, bütün yiyecekleri yemek, vücudunuza düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu temel besinleri sağlar. Kilo kaybı genellikle bütün yiyecekleri yemenin doğal bir “yan etkisi” olarak görülür.

3. İşlenmiş Gıdalardan Kaçının

İşlenmiş gıdalar genellikle ilave şeker, ilave yağ ve kalori bakımından yüksektir. Dahası, işlenmiş gıdalar sizi mümkün olduğunca çok yemek yemeniz için tasarlanmıştır. Bağımlılık yemeye neden olmaları işlenmemiş yiyeceklerden çok daha fazladır.

4. Sağlıklı Besinler ve Snacks Stok

Çalışmalar, evde tuttuğunuz yemeğin ağırlığı ve yeme davranışını büyük ölçüde etkilediğini göstermiştir. Her zaman sağlıklı beslenmeye sahip olarak , sizin veya diğer aile bireylerinin sağlıksız yeme şansını azaltırsınız.

Hareket halindeyken hazırlanıp yanınıza almanız kolay olan birçok sağlıklı ve doğal atıştırmalık da bulunmaktadır. Bunlara yoğurt , bütün meyveler , kuruyemişler, havuçlar ve haşlanmış yumurtalar dahildir.

doğal olarak kilo nasıl verilir

5. Eklenen Şeker Alımınızı Sınırlandırın

Çok fazla ilave şeker yemek , kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve kanser de dahil olmak üzere dünyanın önde gelen hastalıklarından bazıları ile bağlantılıdır.

Ortalama olarak, Amerikalılar her gün yaklaşık 15 çay kaşığı şeker ilave eder. Bu miktar genellikle çeşitli işlenmiş gıdalarda gizlidir , bu yüzden farkına bile varmadan çok fazla şeker tüketebilirsiniz.

Şeker , içerik listelerinde birçok isimle geçtiğinden , bir ürünün gerçekte ne kadar şeker içerdiğini bulmak çok zor olabilir. Eklenen şeker alımınızı en aza indirmek, diyetinizi geliştirmek için harika bir yoldur.

6. İçme Suyu

İçme suyunun kilo vermeye yardımcı olabileceği iddiasının aslında bir gerçek var .0,5 litre (17 oz) su içmek , yaktığınız kaloriyi bir saat sonra% 24–30 oranında artırabilir .

Yemeklerden önce su içmek , özellikle orta yaşlı ve yaşlı insanlar için kalorinin azalmasına neden olabilir.Su, özellikle kalorisi ve şekeri yüksek olan diğer içeceklerin yerini aldığında kilo kaybı için iyidir.

7. İçecek (Şekersiz) Kahve

Neyse ki, insanlar kahvenin antioksidanlar ve diğer faydalı bileşiklerle dolu sağlıklı bir içecek olduğunun farkındalar. Kahve içmek, enerji seviyesini ve yaktığınız kalori miktarını artırarak kilo kaybını destekleyebilir

Kafeinli kahve metabolizmanızı% 3-11 oranında artırabilir ve tip 2 diyabet gelişme riskinizi % 23–50 oranında azaltabilir. Dahası, siyah kahve çok kilo vermez, çünkü kendinizi tam hissetmenize neden olabilir ancak neredeyse hiç kalori içermez.

sağlıklı kilo nasıl verilir

8. Sıvı Kalorilerden Kaçının

Sıvı kaloriler şekerli alkolsüz içecekler , meyve suları , çikolatalı süt ve enerji içecekleri gibi içeceklerden gelir.

Bu içecekler, artan obezite riski de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde sağlık açısından zararlıdır. Bir çalışma, şekerli bir içeceğin günlük porsiyonunda, çocuklar arasında obezite riskinde% 60’lık ciddi bir artış olduğunu göstermiştir.

Beyninizin sıvı kalorileri katı kalorilerle aynı şekilde kaydetmediğini de unutmayın, bu yüzden yediğiniz her şeyin üzerine bu kalorileri eklersiniz.

9. Aralıklı Olarak Oruç

Aralıklı oruç , oruç tutma ve yeme periyodları arasında geçiş yapan bir yeme şeklidir.

Genel olarak, bu yöntemler yeme periyodları sırasında bilinçli bir şekilde kalorileri kısıtlamak zorunda kalmadan genel olarak daha az kalori tüketmenizi sağlar. Bu kilo kaybına ve diğer birçok sağlık yararına yol açmalıdır.

10. Daha Fazla Meyve Ve Sebze Yiyin

Meyve ve sebzeler son derece sağlıklı ve kilo vermeyen ürünlerdir .

Su, besin ve lif bakımından yüksek olmalarına ek olarak, genellikle çok düşük enerji yoğunluğuna sahiptirler. Bu, çok fazla kalori tüketmeden büyük porsiyon yemeyi mümkün kılar.

Çok sayıda çalışma, daha fazla meyve ve sebze yiyen insanların daha az ağırlığa sahip olduğunu göstermiştir.

11. Küçük Tabaklar Kullan

Bazı çalışmalar, daha küçük tabakları kullanmanın daha az yemenize yardımcı olduğunu göstermiştir, çünkü porsiyon boyutlarını görme şeklinizi değiştirir.

Tabak boyutuna bakılmaksızın insanlar tabaklarını aynı dolduruyor gibi görünüyor, bu yüzden daha küçük tabaklardan daha büyük tabaklara daha fazla yiyecek koyuyorlar. Daha küçük tabaklar kullanmak, ne kadar fazla yemek yediğinizi azaltırken, size daha fazla yemiş olma algısı verir.

12. Daha Yavaş Yiyin

Çok hızlı yerseniz, vücudunuz tam olduğunuzu bile fark etmeden önce çok fazla kalori yiyebilirsiniz.

Daha hızlı yiyenlerin daha yavaş yiyenlere kıyasla obez olma olasılığı çok daha fazladır. Daha yavaş çiğnemek, daha az kalori almanıza ve kilo kaybına bağlı hormonların üretimini artırmanıza yardımcı olabilir.

13. Yeterli Uykuyu Alın

Yeterince uyumak , gelecekteki kilo alımını önlemenin yanı sıra kilo kaybı için de son derece önemlidir. Araştırmalar, uykusuz insanların, yeterince uyuyacak olanlara kıyasla,% 55’e kadar obez olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu göstermiştir. Bu sayı çocuklar için daha da yüksektir.

Bunun nedeni kısmen uyku yoksunluğunun iştah hormonlarındaki günlük dalgalanmaları bozması ve iştah düzenlemesinin kötüleşmesine neden olmasıdır.

14. Yemeklerden Sonra Dişlerinizi Fırçalayın

Birçok kişi yemek yedikten sonra dişlerini fırçalar veya diş ipi kullanır, bu da öğünler arasında atıştırma veya yemek yeme arzusunu sınırlamaya yardımcı olabilir.

Bunun nedeni birçok insanın dişlerini fırçaladıktan sonra yemek yemek istememesidir. Ayrıca, yiyeceklerin tadına zarar verebilir. Bu nedenle, yemekten sonra gargarayı fırçalarsanız veya kullanırsanız, gereksiz bir atıştırmalık almak için daha az cazip olabilirsiniz.

15. Yaşam Stilinizi Değiştirmeye Odaklanın

Diyet, uzun vadede neredeyse her zaman başarısız olan şeylerden biridir. Aslında, “diyet yapan” insanlar zamanla daha fazla kilo alma eğilimindedirler.

Sadece kilo vermeye odaklanmak yerine, vücudunuzu sağlıklı besinler ve besinler ile beslemenin temel amacı. Sadece kilo vermek için değil, daha sağlıklı, daha mutlu, daha zinde bir kişi olmak için yiyin.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir