Doğal Yöntemler İle Yüzdeki İstenmeyen Tüyleri Dökme

YÜZDEKİ TÜYLER DOĞAL YÖNTEMLER İLE DÖKÜLEBİLİR Mİ?

Yüz, lazer epilasyona en geç cevap veren ve ağda ile de tüyleri alındığı zaman çabucak sarkan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bayanlar yüzlerindeki tüyler konusunda çaresiz kalabilmektedirler. Lazer epilasyonun geç cevap vermesi ve hatta bazen cevap vermemesi yüz için lazer epilasyon yapma seçeneğinin elenmesine neden olabilmektedir. Öte yandan ağda ile yüzdeki istenmeyen tüyler alınmak istediğinde yüz bir süre sonra ağda ve ağdayı çekme hareketleri nedeni ile sarkabilmektedir. Bu nedenle de kadınlar yüzlerindeki tüylere ağda uygulayamamaktadır.

Yüzdeki istenmeyen tüylerin bu iki durum ile alınamaması bazı bayanların canını sıkmaktadır. Fakat hem ucuz, hem doğal hem de istenilen zaman evde yapılabilecek ve yüzdeki tüyleri döken yöntemler bulunmaktadır. Yanağın köşelerinde çokça çıkan bu tüyler için doğal ve basit maskeler bulunmaktadır. Düzenli kullanım sonrasında da tüyler dökülebilmektedir.

YÜZDEKİ TÜYLERİ DÖKEN MASKE

Malzemeler:

-Üç yemek kaşığı bal

-Bir çay kaşığı su ya da süt

İki malzeme de bir kasenin içinde karıştırılmalıdır. Su yerine süt kullanılması daha tercih edilen bir yöntemdir. Ballı karışım yanak bölgesine ve alın tarafına sürülebilmektedir. Fakat kaş ve kirpik gibi yerlere gelmemesine dikkat edilmelidir.

Bu maske yüzde kırk beş dakika bekletilmelidir. Cilt tipine göre bekletme süresi ayarlanabilir. Bu maskeyi her gün yapmakta sakınca yoktur fakat unutulmaması gereken şey düzenli kullanımdır. Ancak düzenli kullanım ile yüzdeki tüyler dökülebilir.

İkinci Maske İçin Gerekli Malzemeler:

İki fincan kahve telvesi

-Bir tatlı kaşığı süt

İki malzeme yine bir kasenin içerisinde karıştırılmalıdır. Telve az gelirse miktarlar iki katına çıkarılabilir. Bu maskenin de diğer maske gibi düzenli uygulanması gerekmektedir. Günde bir kere ya da iki günde bir uygulanabilir. Tüyler dökülünce sürmeye gerek yoktur fakat tekrar çıkmaya başlayınca uygulanabilir.

Bu iki maske tamamen doğaldır bu nedenle de yan etkisi bulunmamaktadır. Tüyler bir süre sonra dökülüp seyrekleşecektir. Her seferinde tekrar tekrar bu maskeyi uygulamak kısa zaman içinde tüyleri tamamen yok edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir