Kadınlarda Tırnak Altı Dövme Trendi ve Modelleri

TIRNAK ALTI DÖVMESİ NEDİR?

Tırnak altı dövmesi, özellikle 2017 yılının baharından beri trend olarak sonbahara kadar gelmiştir. Bu sezonda kendini trendler listesinde gösteren tırnak altı dövmesi, kişinin tırnağı ile parmağının birleştiği noktaya yani tırnak altına yapılan dövme çeşididir.

Tırnak altı dövmesi eldeki on parmağa birde belli bir düzen içinde ya da dağınık olarak yapılabilir. Her parmağa yapılabileceği gibi sadece bir parmağa da kişinin istediği tarzda yapılabilir. Bu tamamen isteğe bağlıdır. Tırnak altı dövmesi serbest olarak yapılır ve trend olmasına rağmen bir yapılış şekli yoktur. Kişiler tek ya da istediği kadar tırnağının hemen altına bir ya da daha fazla şekli uygulayabilirler. Tamamen dövmeyi yaptıracak olan kişinin zevklerine kalmış durumdadır.

TIRNAK ALTI DÖVMESİ NEREDEN ÇIKMIŞTIR?

Son dönemde yaygınca kullanılan tırnak altı dövmesi günümüzden birkaç yıl önce, 2013 yılında yapılmıştır. RİRİ olarak bilinen Rihanna’nın yaptırdığı bu dövmeler 2013 yılında da oldukça konuşulmuştur. Dövmeyi tırnak altına yaptıranlar o dönemde çok nadir olduğu için bu dövme modelinin yaygınlaşması Rihanna’ya dayanır.

Rihanna tırnak altı dövmeleri ile objektiflere birkaç poz vermiştir. Bunun üzerine tırnak altı dövmesini görüp o zaman taklit eden ya da aynısı ve benzerlerinden yaptıran çok olmuştur. 2017 yılında bu dövmenin birden bire yaygınlaşmasının sebebi fotoğraf paylaşım sitelerinde dövme ve moda ile alakalı bloglarda bu dövme modelinin fotoğraflarının paylaşılmasından kaynaklanmaktadır.

Tırnak altı dövmesinin sosyal medyayı saran fotoğraflarının ardından kişiler bu trendi denemişlerdir. Deneyenlerin çoğu sonuçtan memnun kalmıştır.

TIRNAK ALTI DÖVMESİ TRENDİ

Tırnak altı dövmesi zarif modelleri ya da karmaşık şekilleri ile oldukça trend olmuştur. 2017 senesinin moda görünümlerinden biridir. Kişiler zevklerine uygun tırnak altı dövmesini seçebilir ve uygulayabilirler.

Tırnağın altına yapılan bu dövmeye uyumlu bir oje ile dikkat çekilebilir. Dövmeye uyumlu sürülen ojeler ya da yapılan tırnak boyama sanatları da dövmeye bir renk katacaktır.

2017 yılının yaygın kullanılan moda trendi tırnak altı dövmeleri her ortamda kullanılabilir. Her geçen gün daha da popülerleşmekte ve dikkat çeken bir moda trendi halini almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir