Ebru Şallı’nın Özel Zayıflatan Çay Tarifi

Özel Zayıflatan Çay Tarifi

Zayıflamak ve kilolarını atmak isteyen kişiler için birçok yöntem bulunuyor. Bunlardan biri de zayıflatan çay formülleri.  Kullanılan ve denendikten sonra da işe yaradığı görülen bu çayı düzenli olarak içmeden önce bazı detaylardan bahsetmekte yarar var.  Öncelikle genel beslenme şeklinizi ve hareket düzeyinizi değiştirmezseniz bu çayı tek başına içmek tam sonuç vermeyecektir. Yani bir yandan şekerli ve yağlı yiyeceklere çok yönelir ve hareket etmez, spor yapmazsanız diğer yandan çay içerseniz bu sizi zayıflatmaz. Ancak hareket ederken bir de beslenmenizi de düzenli hale getirirken çaydan içerseniz bu sizin vücudunuzdaki fazlalıkları atmanız ve sağlıklı kilo vermeniz için yararlı olacaktır.  Zayıflamak bir bütün olarak düşünüldüğünde vücuttan toksinlerin de atılması gerektiğini eklemek gerekiyor. Yani vücudunuzda kilo sonrası kalan toksinler zararlı olduğu için buna da önem vermek gerekmekte…

Özel zayıflatan çay tarifi spor ve beslenme konusunda özel ilgisi olan Ebru Şallı’nın önerdiği bir formül ve bunun için öncelikle ne tür malzemeler olduğuna bakılabilir. Elma sirkesi- 2 yemek kaşığı, doğal bal -1 tatlı kaşığı, karanfil-1 tatlı kaşığı ve kaynamış su -1 su bardağı kadar gerekmektedir. Bu malzemeler görüldüğü üzere yağ yakıcı etkisi olan içeriklerdir. Özellikle kaynamış suyun ve sirkenin kilo fazlalıkları ve toksin atmada ne kadar etkili olduğu biliniyor. Doğal bal da hem vitamin hem de lezzeti bakımından doğru ölçüde kullanıldığında etkisini olumlu yönde gösteriyor.

Spordan Önce Tüketmek Çok Etkili

Ebru Şallı’nın özel zayıflatan çay tarifi hazırlanışı konusuna gelince de öncelikle zayıflama çayı için suyu kaynatmanız gerekiyor. Daha sonra da bunun içine malzemeleri ekleyip 5 dakika kadar demlenmesini sağlayın. Bu çayı malzemeler içindeyken kaynatmamak son derece önemli. Yani önceden suyun kaynamış olması lazım. Kullanım zamanına gelince de yemeklerden en geç 30 dakika önceden bu çayı içmek gerekmekte. Daha sonra da gün içinde 3 kere yineleyebilir ve tüketebilirsiniz. Hatta çalışırken de termosla götürebilirsiniz. Ilık, sıcak ya da soğuk şekilde tüketilen bu çay, az malzeme olması ve etkilerinin de yoğun görülmesi nedeniyle epey tercih ediliyor. Hepinize sağlıklı günler diliyoruz.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir