Tüp Bebek İçin Erken Mi ?

Tüp Bebek Yapmak İçin En Uygun Zaman

Tüp bebek son zamanlarda, günümüzde gelişen teknolojilerin sayesinde daha önce doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlerin çocuk sahibi olmalarını sağlayan önemli bir gelişmedir. Yumurtalığa, rahim ve sağlıklı bir vücuda sahip olan her kadın belli bir yaşa kadar çocuk doğurabilir. Ancak bazı durumlarda hem anneden hem de babadan kaynaklı nedenlerle çocuk sahibi olunamayabilir. Babadan kaynaklı durumların başında kısırlık gelmektedir ve neredeyse tedavisi mümkün değildir. Anneden ise kaynaklı çok durum vardır. Bunların başında da kadının rahimsel problemlerinin olmasının yanında yumurtalıklarında yaşadıkları olumsuz durumlardır. Ancak bunların dışında veya bunlara ilave olarak da kadının sahip olduğu yüksek kilolar, sigara veya alkol alma durumu, küçükken geçirdiği hastalıklar veya çalıştı iş yerindeki işinin çok ağır olmasına ilave olarak aile yaşantısında, günlük hayatta yaşadığı çok stresli ve üzüntülü durumlar neticesinde de çocuk sahibi olamayıp ya da çocuğunu düşürme riski yüksektir. İşte bu tür durumlarda gelişen tıbbi tedavilerin ışığında çiftler çocuk sahibi olabilmektedir.

Tüp bebek tedavisi kimler için uygun ?

Tüp Bebek
Tüp Bebek

Tüp bebek yönteminde eğer erkeğin kısırlık durumu varsa ya ada sperm kalitesi  sayısı çocuk yapımına elverişli değilse ve kadın da çocuk doğurma yetilerine sahip ise, taşıyıcı olan kadının rahmine bir operasyonla başka bir erkeğin spermi alınarak kadının hamile kalması sağlanılabilir. Bu yöntem günümüzde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir ve sonuçlarının büyük çoğunluğunda olumlu neticeler görülmektedir. Hatta o kadar gelişmiş bir yöntem ki günümüzde tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler çocuklarının nasıl bir babadan nasıl özellikler (saç rengi, göz rengi gibi) taşımak istediğine kadar çok farklı isteklerinin yerine getirildiği görülüyor. Yalnız bu yöntemin kadın sağlığı ve vücut sağlığı için ne kadar sağlıklı olup olmadığı henüz tam olarak ortaya konulmamıştır. Buna rağmen dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılan çok yaygın olan ve sonuçları genellikle olumlu olan bir yöntemdir diyebiliriz. En dikkat edilmesi gereken temel olgu ise kadının yaşıdır. Çünkü genellikle kadınlar belli bir yaşın üstüne çıktığı zaman çocuk sahibi olamıyor. Veya çocuk doğurma yetisini kaybedebilir. Bu yaş sınırı olarak günümüzde yaygın olarak kabul edilen eşik 40-43 yaş olmaktadır. Bu yaşa kadar kadının çocuk doğurması için herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Tüp Bebek Uygulaması Fiyatları

Genel olarak İzmir, Ankara ve İstanbul’da yaygın olarak tedavi merkezleri bulunmakta. Bu merkezlerde fiyatlar ortalama 4000 ile 6000 TL arasında değişmekte. Fakat hiç bir merkez olumlu sonuçlanacağı hakkında kesin olarak bilgi vermez ve fiyatları yükseltmek için her yolu da deneyebilir. Bunu neye dayanarak söylüyorum; çok fazlasıyla tüp bebek tedavisini tecrübe edip başından geçen olayları anlatanlar mevcut etrafımızda veya internet üzerinden şikayetlerini dile getirenler olacaktır örnekler arasında. Şimdiden Allah herkese çocuk nasip etsin deyip umuyorum ki bu yazımız da sizlere güzel bilgiler aktarabilmişizdir,yeni1moda.com sağlıklı günler diler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir