Emla Kremi Nedir? Kullanım Yerleri Nelerdir?

Emla Krem hakkında bir çok bilgiyi burada sıralayabiliriz fakat insanlar genellikle iki ihtiyaç için daha sık tercih etmektedir bu kremi. Emla Kremi nedir, Emla Kremi ne işe yarar, Emla Kremi nasıl kullanılır, Emla Kremi fiyatı, Emla Kremi nerelerde kullanılmaz gibi başlıklar cevabını makalemizde bulacaksınız.

Evet arkadaşlar emla kremi daha çok erkeklerde geciktirici krem olarak kullanılmaktadır, bayanlar ise bu kremi cilt, epilasyon ve ağda problemleri için kullanmaktadır. Bu kremin faydasını saymakla bitiremeyiz ama genel anlamda nelere iyi geliyor bunları söyleyebiliriz.

Emla Kremi Nedir?

Emla kremini kullandığınızda kısa süreli bölgesel uyuşma sağlayarak (lokal anestezi) o bölgeyi hissetmemenize sağlar. Lokal anestezi kremi olarak bilinmektedir. Eczanelerde Emla %5 krem (30 gr) olarak satılmaktadır. Bu yüzden bir çok erkek ve kadınlar farklı ihtiyaçları için tercih ederler. İlacın içerisinde Lidokain ve Prilokain hidroklorür bulunmaktadır. Emla Krem vücut üzerine kolayca uygulanarak kullanılır ve kullanım için herhangi bir yaş aralığı gerektirmez.

Emla Kremi Ne İşe Yarar?

 • Cilt ve Deri problemlerinde
 • Genital siğillerin çıkarılmasında
 • Bacak ülserlerinde
 • Tüm ağda yapılacak bölgelerde kullanabilirsiniz.
 • Erkeklerde geciktirici olarak kullanılabilinir.
 • Vücut üzerinde yapılacak olan herhangi bir operasyonda (lokal anestezi)

Emla Kremi Nasıl Kullanılmalıdır?

Emla kremini kullanmadan önce bir konuya dikkat etmenizde fayda var, özellikle kremi kullanırken çok fazla sıkmamalı ve küçük parça şeklinde tüpünden sıkarak bölgeye uygulamalısınız. Unutmayın, doktor tavsiyesi altında kullanmanızda her zaman fayda var.

Uygulayacağınız alana kolonyalı mendil ile değil suyla temas ederek temizleyin ve ardından kurulayınız.

Kremi uyguladığınız bölgeye sürdükten sonra diğer eliniz ile hasarlı olan bölgeye iyice sürünüz ve yaklaşık olarak 30-40 dakika sonra etkisini çok fazla gösterecektir. Kremi uyguladıktan sonra elinizi yıkayınız aksi takdirde elinizde hislik kaybı yaşanabilir.

Emla Kremi Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

Alerjisi olan hastaların doktor tavsiyesi altında kullanması gerekmektedir. Bu ilacı SSK yada BAĞKUR karşılamamaktadır fakat doktorlar bu ilacı yazmaktadır. İlacın kullanımı devlet tarafından keyfi olarak kullanıldığı düşünüldüğünden dolayı henüz karşılanmıyor.

 • Açık yara, kesik ve tahriş olmuş ciltler için kullanmayınız.
 • Göz çevresine ve dudak bölgesine uygulamayınız. Kaş almak için kullanıyorsanız kullanırken dikkat etmenizde fayda var.
 • Hamilelik dönemlerinde ve hamilelik sonrasında kullanmaktan kaçının fakat doktorunuzla görüşmeden kullanmayın.
 • Hafif yanma, kaşıntı, solukluk, kızarıklık ve şişlik gibi belirtiler ilacın yan etkileridir.
 • Çocuklarda kullanılması uygun görülmez fakat doktor kontrolü altında kullanabilirsiniz.

Emla Krem Fiyatı

Maalesef Emla kremde son gelen zamlardan etkilendi ve 100 tl satılan kremin fiyatı şimdi tüm eczanelerde 134 TL‘ye satılmaktadır. Tekrar hatırlatmakta fayda var bu ilacı SSK yada Bağkur karşılamıyor doktor yazsa dahi.

Emla Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

Emla Krem Kasık (Rahim) Bölgesine Sürülür Mü?

Kasık bölgesine sürerek kıllarınızı kolayca alabilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta ise; ilacı rahim bölgesine değdirmemeye dikkat edin.

Emla Krem Geciktirici Olarak Kullanır mı?

Emla kremin uyuşturucu etkisi olduğu için içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz, doktorlar tarafından yazılmasada öneri olarak söylemektedirler.

İlacı penisinizin baş kısmına değil alt ve üst bölgelerin sürüp ovalayın ve yaklaşık 40-50 dakika sonra etkisini göreceksiniz. Etkisini daha sonra gösteren kişiler olabilir ama ortalama 1-2 saat içerisinde uyuşma hissini fark edersiniz.

Emla Kremi Yüze Sürülür Mü?

Yüz çevresine, kaş ve dudak üstü bölümlerine sürebilirsiniz fakat uyuşturucu etkisi olduğunu unutmayın. Dudak ve gözünüze bulaşması durumunda hemen yıkayınız. Kol ve bacak kısmına göre daha hafif sürebilirsiniz.

Emla Kremi Bacak ve Kol Bölgesine Sürülür Mü?

Bacak ve Kol bölgesine uygulayarak ağda için mükemmel bir krem, istediğiniz bölgeye sürebilir veya uygulayabilirsiniz.

Emla Krem Sir Ağda Öncesi Kullanılır Mı?

Sir ağda öncesi kullanmanızda fayda olacaktır. İstediğiniz bölgeye uygulayarak kolayca ağda işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir