En Az Bilinen Mucilerden Domates Maskesi

DOMATES MASKESİ OLUR MU?

Doğal maskelerin pek çoğu günlük hayatta olan yiyecekler kaynaklı yapılmaktadır. Bu maskeler yapılırken besinlerin özellikleri ve cilde faydalarına göre farklı konularda uygulanabilmektedir. Doğal maskelerin bazıları neredeyse herkes tarafından bilinse de bazıları yeni yeni ortaya çıkmakta olup pek az kişi tarafından bilinmektedir. Yaygın olan maskelere; limon, yoğurt, havuç, bal ve benzeri maskeler örnek verilirken sık sık kullanılmayan maskelere ise açıkça domates maskesi örnek olarak verilebilir.

Domates maskesi denildiği zaman kişilerin aklına asla olmayacak maskelerden biriymiş gibi gelmektedir fakat domates de sadece besin olarak tüketilmez. Cilde sürüldüğü zaman cilt için inanılmaz faydaları söz konudur. Yani domates maskesi ne kadar az bilinse de yapılması mümkün olan ve oldukça yararı olan maskelerden bir tanesidir.

DOMATES MASKESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Domates maskesinin saymakla bitmeyecek faydaları vardır. Fakat domates maskesinin temel kullanımının nedeni cildi bebek cildi gibi pürüzsüz ve yumuşak bir görünme bürümesinden kaynaklanmaktadır. Bu doğal mucizenin en baskın faydası cilde sunduğu harika görünümdür.

Pek çok kişi domates maskesinin olmayacağını ya da faydasının görülmeyeceğini düşünse de kullanan kişilerin de belirttiği üzere cilt yumuşaklığı ve kuruluğunun atılması konusunda en etkili maskelerden bir tanesidir.

DOMATES MASKESİ NASIL YAPILIR?

Malzemeler:

-Domates maskesi için orta büyüklükte iki adet domates gerekmektedir.

-İki yemek kaşığı bal da maske için gereklidir.

Yapılışı:

Mikser yardımı ile çekilen iki adet domatese maske görünümü vermek için bal ile karıştırılır. Bu karışım tamamen karıştıktan sonra ise birkaç dakika bekletilmesinde fayda vardır.

Uygulanışı:

Yapılan ve bekletilen maske bir fırça yardımı ile yüzün her tarafına yavaş ve eşit bir şekilde uygulanmalıdır. Göz ve çevresinden sakınmak gerekmektedir. Yüze tamamen sürüldükten ve sürümü bittikten sonra yaklaşık otuz dakika yüzde bekletilmelidir fakat maskenin tam anlamı ile kuruduğu düşünüldüğü zaman da maske yıkanabilir.

Bu maskenin verdiği cilt yumuşaklığı ilk yıkamanın ardından belli olacaktır fakat bu kalıcı bir yumuşaklık olmaz. Bu maskeyi düzenli bir şekilde tekrar etmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir