En Popüler Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçlarınızı güzelleştirmenin sırrı, onları doğru şekillendirmede yatıyor. Ne yazık ki, hepimiz saçımızı her gün yapacak kendi özel saç stilistimiz yok. Kıvırcık saçlar, kuruluk, kıvırcık dolaşma ve kaşıntılı saç derisi ile başa çıkamayacak gibi görünüyor. Ancak, doğru özen ve stil ile, kıvırcık saçlarınız bir rüya gibi görünebilir.

Bu makalemizde kıvırcık saç modelleri ve yüz şeklinize göre kıvırcık saç modeli nasıl seçilir konusunu araştırdık.

Kıvırcık saç modelleri, dalgalı saç modelleri, kıvırcık saç kesim modelleri, dalgalı saç, dalgalı kısa saç modelleri, kıvırcık kısa saç modelleri, doğal saç modelleri, kıvırcık saçlar için saç modelleri, bayan kıvırcık saç modelleri gibi soruların cevabını makalemizde bulabileceksiniz.

Sırf kıvırcık saçların olması bir veya iki temel saç stiline bağlı kalmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Kanıt lazım mı? Sadece doğal kıvırcık saçları olan ünlülerin her birinden bir ipucu almanız yeterli. Bu stillerin her birinin kopyalanması kolaydır ve en fazla beş dakikalık bobin pimleri ve saç spreyi gerektirir.

Bir saniye bekle! Kıvırcık saçlar için en iyi saç stillerine girmeden önce, dikkat etmeniz gereken bir şey daha var. Yüzünüzü şekillendiren saç stillerini seçmeniz son derece önemlidir. İşte size bunu yapmanıza yardımcı olacak bir rehber.

Yüz Şeklinize Göre Kıvırcık Saç Modeli Nasıl Seçilir?

 • Eğer varsa yuvarlak yüzünüz , anahtar yüzünüzü olduğundan daha uzun görünmesini sağlamaktır. Üst düğümler gibi, yüzünüze yükseklik katan saç stillerini deneyin.
 • Kare bir yüze sahipseniz , saçınızın açısını yumuşatacak şekilde katmanlı saç modellerini deneyin .
 • Kısa sinirli saç stilleri elmas şeklindeki yüzlerde harika görünür çünkü çenenizden ziyade alnınıza ve yanaklarınıza dikkat çeker.
 • Kelimenin tam anlamıyla, tüm saç modelleri oval yüzlerde harika görünüyor .
 • Kalp şeklinde bir yüze sahipseniz ve alnınızın daha küçük görünmesini istiyorsanız, kemerli yan süpürülmüş patlamalar gibi saç stillerini deneyin .
 • Aln, ters çevrilmiş üçgen yüz şeklinin en geniş kısmı olduğundan, odağı uzağa çekmek için bazı çarpmalar elde etmeyi düşünün.
 • Kalın bukleler ile dolu uzun saç üçgen yüz şeklinde çarpıcı görünecek . Katmanlı göğüsler, saçaklı patlama, dalgalı katmanlar ve katmanlar ile uzun saç deneyin.
 • Yan çarpmalara sahip katmanlı saç kesimi, uzun yüzlerde çarpıcı görünmektedir .
 • Yüksek bir alnınız varsa, tam yan süpürülmüş patlamalar tam yoludur. Odağı alnınızdan uzaklaştıran saç stillerini deneyin. Bunun yerine elmacık kemikleri ve çene odaklanın. Kalın patlamalara sahip bir lob burada iyi çalışıyor.
 • Kısa bir alnınız varsa uzun kör saç stilleri düşünün. Yanakların daha küçük görünmesini sağlayan yan patlamaları da deneyebilirsiniz. Yüze yükseklik katacakları için kabarık saçlara sahip saç stillerini deneyin.

Kıvırcık saçlar için en basit saç günlerinizi mükemmel  şekile dönüştürecek 5 kolay saç modeli.

 • Dağınık Topuz Modeli

Bunun gibi izsiz saç halkaları, topuzun güvenli olmasına rağmen dağınık kalmasına yardımcı olur. Bazı dalların görünümü tamamlamak için dağılmasına izin verin.

dağınık topuz modeli
 • Kısa Saçlar İçin Yarım Topuz Modeli

Kısa kıvırcık saçlarla ilgisi olmadığını düşünüyorsanız, yarım topuz saç modeli hariç, saç aksesuarı dünyasını kaçırıyorsunuz. Bu sade bükümlü topuz, kısa saçlarınızı herhangi bir telaş olmadan yüzünüzden uzak tutmanızı sağlar.

Kısa Saçlar İçin Yarım Topuz Modeli
 • Yarım Lob Modeli

Uzun, kıvırcık saçlı bayanlar için, bu yarım lob, kilitlerinizi zarif bir lob boyu tarzında kısaltarak, daha ılımlı tarafta (bukleler şeklinde) yürümenizi sağlar.

Yarım Lob Modeli
 • Rahat At Kuyruğu Modeli

Ultra yüksek, şık at kuyruğu ve düşük dağınık at kuyruğu son zamanlarda trend olmuştur, ancak bu güvenilir orta sınıf at kuyruğu kıvırcık saçlı kızlarda herkesten daha fazla çalışır. Buklelerdeki hacim ve beden, görünüme çok ihtiyaç duyulan bazı kişilikleri verir.

Rahat At Kuyruğu Modeli
 • Kelepçeli Yüksek At Kuyruğu Modeli

Buklelerinizi şık, zarif bir midilli ile toplayın ve metalik bir topuz manşeti ile sabitleyin.

Kelepçeli Yüksek At Kuyruğu Modeli

En Popüler Kıvırcık Saç Modelleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir