Hamilelikte Doğru Kıyafet Seçimi ?

Yani sen hamilesin ve herkes senin parlak ışığının üzerine yorum yapıyor! Ama sonra ne var? Hamileliğiniz boyunca en iyi şekilde görünmesini nasıl sağlayabilirsiniz? Hamilelikte doğru kıyafet seçimi nasıl olmalıdır? Hamileler nasıl giyinmeli? Hamileyken en iyi şekilde nasıl görünmenin faydaları ? Hamile olduğunda giyilecek doğru giysiler nelerdir ? bu soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Hamilelik bir kadının hayatındaki güzel aşamalardan biridir. Bu aşamada vücut fiziksel dönüşüme uğrar ve yumuşak ve rahat kıyafetler ister. Hamile kadınlar için en iyi giysi, hem anne hem de bebek için zorunlu olduğu için karın bölgesinin genişlemesine izin veren bir üründür.

Hamilelik Sırasında Ne Tür Kıyafetler Giymelisiniz ?

Eski günlerde çoğu hamile kadın eski kıyafetlerini giymeyi tercih etti ve hamile kıyafetlerini almayı bile düşünmedi. Görünüşleriyle ilgili olarak daha azdı, çünkü çoğunlukla hamilelik aşamasında ‘şekil dışı’ hissetmeye eğilimliler.

Bununla birlikte, birçok hamile kadının çalıştığı, sosyalleştiği ve hatta bazen uluslararası seyahat ettiği ve hem rahat hem de çekici kalması gereken mevcut durum bu değildir. Doğal olarak, bugünün bekleyen annelerinin uygun giyim gereksinimleri farklıdır.

Hamilelik heyecan verici bir dönemdir: Siz ve eşiniz, hayatınızın en zorlu ve ödüllendirici işi için yetiştirilmenizle kalmaz, aynı zamanda ebeveynlik için değil, sadece bebek malzemeleri için değil, hamile kıyafetleri için alışverişe çıkmak için yeni bir bahaneniz vardır. Yeni vücudunuz için bazı gurur verici giysiler bulmak için biraz zaman ayırın.

Hamile Olduğunda Giyecek Doğru Giysiler Nelerdir ?

Hamilelik çok büyük bir dönüm noktası – Bu dünyaya yeni bir hayat getiriyorsunuz. Anneler, küçüklerinin rahat ve özenli olduğundan emin olmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Fakat çoğu kez, anneler de, onlar da eşit olarak bakılmaları gerektiğini unuturlar. Konfor, listenin en üstünde yer alır, çünkü vücudunuzun ve zihninizin de buna ihtiyacı vardır, böylece kolay ve rahat bir hamileliğiniz olur. Hamilelik sırasında doğru giysileri giymek bir lüks değil, bir zorunluluktur.

Hamile Kadınlar Neden Rahat Giysiler Giymeli ?

Giydiğiniz kıyafetler hamilelik sırasında sağlığınızı etkileyebilir mi? Hamile kadınların neden rahat kıyafet giymeleri gerektiğine dair nedenler:

 • Sizin vücut değiştirir ölçüde. Hamileliğin tüm fazı muazzam bir değişim görür, bu nedenle, sadece rahat değil, aynı zamanda büyüyen formunuz için uygun olan kıyafetler giymeniz gerekir.
 • Hamilelik sırasında, hormonal fonksiyonunuzdaki büyük değişiklik nedeniyle vücudunuz yüksek düzeyde uyarılır. Hormonal dengesizliğin sonuçlarından biri cilt duyarlılığıdır. Bu, vücudunuzun cilt alerjisine ve döküntülere eğilimli olduğu anlamına gelir. Herhangi bir cilt tahrişinden kaçınmak istiyorsanız doğru malzemeyi kullanmak zorunludur.
Gebelik
 • Gebeliğin ilk üç ayında çoğu kadın için mide bulantısı ve kusma ile eş anlamlıdır . Rahatsız edici kıyafetler giymek, daha kötü hissetmeye katkıda bulunduğunuz için en akıllıca bir karar değildir. Sıkı olan giysiler, mide bulantısı ve kusmaya neden olabilen mide ekşimesine ve hazımsızlığa neden olabilir.
 • Dokuz aylık hamilelikten geçmek, farklı mevsimlerden geçeceğiniz anlamına gelir. Bir çok hamile kadın yaz aylarında ısı ve terden ve kış aylarında çok soğuktan şikayet ediyor. Yaz günlerinde, özellikle gün boyunca ter emen ve serin tutan pamuklu giysiler giyin. Yünlü giysiler giyerek kendinizi kışın sıcak tutun.
 • Hamilelik sırasında, özellikle son trimesterde uyku pozisyonunuz değişir. Uyurken, gevşek ve yumuşak olan uygun gece kıyafeti seçin.

Hamilelik Sırasında Ne Tür Kıyafetler Giymelisiniz ?

Hamilelik moda deyiminizin yolunda gelebilir, özellikle en sevdiğiniz kot pantolon ve üstleri size uygun bir yere gelmediğinde. Ancak, tüm umutlar kaybolmaz, çünkü hala bir milyon dolar gibi görünebilir ve rahat olabilirsiniz. Peki hamilelik sırasında ne tür kıyafetler giymelisiniz ?

 1. Pamuk senin en iyi arkadaşın. Gevşek ve nefes alabilen pamuklu giysiler giyin. Pamuk teri emmeye yardımcı olur ve sizi serin ve özgür tutar. Pamuk da cilt dostu olur, böylece sizin lehinize de çalışır.
 1. Kemer veya fermuarlı olanların aksine, bir ipli ile tutturulabilen pantolon veya etekler için gidin. Bu şekilde, rahatlığınıza göre gevşekliği veya sıkılığı ayarlayabilirsiniz. Bunlar da cildinizde çok kolaydır.
 1. Büyüyen karnınız için bol miktarda destek sağlayan kıyafetler giyin. Bu sizi daha rahatlatır. Annelik üstleri ve kıyafetleri mevcut.
 1. Hamilelikte beliniz ve göğüsleriniz büyüklükte artar – eski içeriğinizi yenileri için atın. Hamileliğinizden sonra, emzirmeye de yardımcı olabilecek sütyenlere yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, kan dolaşımını önleyebileceğinden ve bazı durumlarda sıvı tutulması nedeniyle topaklanmaya neden olabileceğinden, balenli veya yastıklı sütyenler giymekten kaçının.

 1. Silme işlemleri sadece moda ve şık değildir; onlar da son derece rahatlar. Bunlara yatırım yapın ve onları tank üstleri veya tunikler ile donatın.
 1. Aynı zamanda, lastikleri olan giysileri de giyebilirsiniz, ancak bunların çok sıkı olmadığından emin olun.
 1. Hamilelik sırasında tuvalete sık sık ziyaretler sık ​​görülür. Etek ve elbiseler gibi bu faktörü göz önünde bulundurarak kıyafet satın alın.
 1. Sentetik, elastin, şifon gibi doğal olmayan kumaşlardan kaçının. Aşırı terleyeceğiniz hormonlarınız aşırı hızda. Bu malzemeleri giymek onu daha da kötüleştirecektir.
 1. Hamilelik sırasında temiz kıyafet giyin. İhtiyacın olan son şey bir enfeksiyon veya deri döküntüsüdür.
 1. Maksi elbiseler, gevşek gömlekler, önlükler, tunikler ve sararmalar, birkaç kolay seçimdir çünkü rahat olan giyimlerdir. Hamilelik sırasında gevşek elbiseler giymek için bak.

Gebelik Giysileri Seçerken Akılda Tutulması Gereken Şeyler

Öncelikle, daha önce de belirtildiği gibi, karnınız büyüyor – ve birkaç ay içinde. Hamilelik kıyafetlerini seçerken bunu hatırlamanız gerekiyor.

 1. Yaz aylarında hamilelik sırasında ne giymeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Yaz sıcaktır ve hormonlarınızın her yerde olduğu gerçeğini ekler – bu, daha önce hiç olmadığı gibi terlemeyeceğiniz anlamına gelir. İşte bu yüzden açık renkli pamuklu giysilere yatırım yapmak şarttır. Siyah veya koyu renkli kıyafetlerden kaçının. Yaz, daha fazla terlemenize neden olabileceğinden sentetik kıyafetlerin zamanı değildir. Giysilerinizde kesinlikle böyle kıyafetler giymeniz gerekmedikçe, elbiselerinizde payet veya nakış gibi ağır işler olmadığından emin olun.

 1. Bunu söyledikten sonra, kış aylarında hamilelik sırasında ne giyeceğiniz bir sonraki soru. Vücudunuz hamilelik sırasında hassastır ve hem siz hem de çocuğunuzla ilgileniyorsunuz, bu nedenle kış boyunca sıcak tutmak akıllıca bir karardır. Yünlü giysiler yumuşak ve sıcaktır, bu yüzden bunlara yatırım yapın. Ayaklarınızı da sıcak tutun, çok çorap alın.
 1. Yağmurda dışarı atmayın; Hastalanmaya ya da daha da kötüye gidebileceğine, kaymasına ve düşeceğine göre, ıslanmaya gücü yetmez.
 1. Hamilelik kıyafetleri için alışveriş yaparken aklınızda bulundurmanız gereken başka bir şey de bütçenizdir. Yerel mağazada tasarruf edebilir ve alışveriş yapabilirsiniz, ancak bu kıyafetlerin kaliteli olduğundan emin olun.
 1. Sık yıkanabilecek kıyafetler giyin. Bunun sebebi, sabah bulantısı ve terleme nedeniyle , kıyafetleriniz daha hızlı kirlenir.

Hamilelik sadece bebeğinizle ilgili değildir; bu seninle ilgili. Bebeğinize bakmanın ilk adımı kendinize bakmaktır.Her zaman sizin için rahat olan kıyafetleri giyin ve size herhangi bir durumda mutlu ve kendinden emin olmanızı sağlar. Hamilelik sırasında hormonal değişiklikler nedeniyle genellikle kadın daha önce hiç görülmedikçe daha fazla parlaklık verir. Öyleyse sakin olun ve bebeğinizi bu periyotta yaşayacaksınız, çünkü bu sizin yaşam boyu deneyiminiz olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir