İbrahim Çelikkol Kimdir, Sevgilisi Var mı?

Sevilen oyuncu İbrahim Çelikkol hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Bu haberimizde İbrahim Çelikkol kimdir, İbrahim Çelikkol sevgilisi var mı, İbrahim Çelikkol kiminle evli, İbrahim Çelikkol boyu, İbrahim Çelikkol yaşı kaç, İbrahim Çelikkol burcu gibi bilgilerin dışında hayat hikayesini en ince detayına kadar biyografisinde bulabileceksiniz.

İbrahim Çelikkol 14 Şubat 1982 İzmit Kocaeli’de doğmuştur. Anne tarafı aslen Selanik göçmeni baba tarafı ise Arap kökenlidir. Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel mankenlik yapmıştır. İbrahim Çelikkol, Basketbol Ligi’nde oynadı ve genç milli oldu.

18 yaşındayken Basketbolu sevdiren ve her maçını izleyen babasını kaybedince basketbolu bıraktı ve basketbolu bıraktıktan sonra İstanbul’a taşınma kararı aldı. Sokakta tanıştığı bir kadınla tanışması hayatının dönüm noktalarından birisi oldu. Tanıştığı kişinin çalıştığı oyunculuk ajansının kartını vermesiyle mankenlik ve modellik kariyerine ilk adımı attı.

Mankenlik ve modelliği yaklaşık 8 yıl boyunca yaptıktan sonra Taksim’de dükkan kiralayıp tişört ve kot sattı. Bir arkadaşının aracılığıyla Osman Sınav ile görüştü ve hayatının ikinci dönüm noktası oldu.

İbrahim Çelikkol Evlimi? İbrahim Çelikkol Sevgilisi Var mı?

Çelikkol, 2017 mayıs ayında mimar sevgilisi Mihre Mutlu ile Knidos Deveboynu gerçekleşen görkemli bir düğünle dünya evine girmiştir. Ünlü oyuncu daha önce şarkıcı Tuğba Ekinciyle Aşk yaşadı.

İbrahim Çelikkol’un Boyu? İbrahim Çelikkol Hangi Burçlu?

Boyu 1.87 cm olan ünlü oyuncu  14 Şubat 1982 dünyaya gelmiş ve Kova burcudur.

İbrahim Çelikkol’un Oynadığı Film ve Diziler?

Osman Sınav ile tanışmasının ardından 2007-2008 yılları arasında vizyona giren Pars Narkoterör filminde baş komiser Şamil Baturay karakterini canlandırdı.

Çelikkol daha sonra M.AT.,Karadağlar ve Keskin Bıçak gibi televizyon dizilerinde yer aldı. 2011-2012 yıllarında yayınlanan İffet adlı dizide Cemil karakterini canlandırarak büyük beğeni topladı. 2012’de büyük bütçeli sinema filmi olan Fetih 1453’te Ulubatlı Hasan karakterini canlandırdığı 2014 yıllarında Merhamet dizisinde Fırat Kazan karakterini 2014’te Reaksiyon dizisinde Oğuz Ayaz karakterini ve 2016’da Kördüğüm dizisinde Ali Nejat, 2017 itibariyle Siyah Beyaz Aşk dizisinde Ferhat Aslan karakteri canlandırdı.

Sanatçı son olarak Kanal D yayınlanan ve 2018 kasım ayında vizyona giren ve Kerem Bursin ile başrollerini paylaştığı Muhteşem İkili dizisi Mert Barca karakterini oynamaktadır. Polisiye biz dizi olan Muhteşem İkili Özge Gürel, Öykü Karayel, Engin Şenkan, Zafer Algöz gibi usta oyuncuların yer aldığı dizi 2018-2019 sezonunda çokça konuşulacağa benziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir