Kadınların Erkelerden Beklentileri

Yüce yaratıcı, ulu Rabbim bizi yeryüzünde temelde iki farklı cinsiyette yaratmıştır. Bu cinsiyetler kadın ve erkek yani biri dişil biri de eril olarak iki farklı özellikte, fonksiyonda, yapı ve duyguda yaratmıştır. Erkeğe daha çok fiziksel güç ve yönetilme kabiliyetinin yanında, dayanıklılık ve sertlik gibi özellikler bahşetmişti. Kadına da erkeklerden temelde aynı olsa da duygu yoğunluğu ve yaşayışı bakımından erkekten daha farklı özellikler vermiştir. Örneğin kadın erkeklerden farklı olarak daha merhametli, daha duygusal, daha narin ve daha çok erkeğe bağlı ve itaat eden topluma uyum sağlayan ve üretme yani doğurma yetileriyle özellikleri ile donatılmıştır. Bunun için de kadınların hem toplumdan hem de erkeklerden beklentileri değişiklikler gösterebilmektedir.

Kadınlar Her Daim Sevgi İstiyor

Kadın erkekten daha çok kendisine sevgi gösterilmesini, daha çok ilgiyi, sahiplenmeyi, korunmayı, güveni, paylaşımı ve anlayış gibi farklı farklı ve temel insani duyguları içeren bir takım beklentiler içerisindedir. Eğer bu erkek kardeş veya abi ise ondan beklentisi kardeşlik duyguları temelinde saygı sevgi, sahiplenme ve her anında yanında olma, anlama ve yol gösterme gibi bir takım istekler barındırır. Eğer bu erkek baba ise kadında daha çok rol model olarak baba ön planda olacağı için beklentiler daha yoğun ve şiddetli hatta daha hassas ve kırılganlık gösteren bir meyilde olabiliyor. Babasının babalık görevini yerine getirmesini, evine, eşine ve çocuklarına daha çok bağlı olmasını; onları korumasını kısacası babalığın gerektirdiği tüm şartları taşımasını istemektedir. Bu erkek arkadaş veya dost ise tabi ki kadının onlardan beklentileri de daha farklı olur.

Sosyal Çevre Çok Önemli

Arkadaşlık kurduğu erkeklerin zor zamanlarında hep yanında olmasını, düşüp kalktığında ona el vermesini, kötü veya iyi olan durumlarında yanında bulunmasını ve sadık olup arkadaşlık duyguları çerçevesinde ilişkinin sürdürülmesini istemektedir. Fakat bu erkek baba ya da kardeş, arkadaş dost değil de daha çok sevgilisi,yani sevdiği adam ise bu durumda kadının beklentilerinden tutun, isteklerine, yaşantısına, ilişki yoğunluğuna kısacası yaşamın tüm alanlarında diğer erkeklerden olan beklentilerinin daha yoğununu, daha sadığını, daha sevgi dolusunu daha fazla sadakati, daha çok ilgiyi ve sahiplenmeyi isteyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir