Parfüm Kullanırken Yapılan 5 Hata

Parfüm sıkmak bayanların vazgeçilmez güzellik işlemlerinden birisidir. Dışarı çıkarken mutlaka bir iki fıs parfüm sıkılmadan çıkılmaz. Bayanlar parfümlerini seçerken büyük bir dikkat ve özenle seçerler. Hatta gece için gündüz için ayrı parfümler alındığı gibi klasik ve spor giyime uygun olarak da parfümler seçilebilmekte. Peki parfümü bu kadar çok kullanıyoruz ama parfümü doğru bir şekilde kullanabiliyor muyuz?

Parfüm Kullanma Hataları

Oldukça yüksek bir ücret ödeyerek aldığınız parfümünüzün kokusu hemen uçup gidiyorsa parfümünüzü kullanırken bazı hatalar yapıyor olabilirsiniz. İşte sizin için parfüm kullanılırken yapılan 5 hatayı açıklıyoruz. Bu hatalara bakarak parfüm sıkarken nasıl bir yanlış yaptığınızı görebilirsiniz.

1.Parfümü bileklere sıktıktan sonra ovuşturmak

Parfümün en çok sıkıldığı yerlerden birisi bileklerdir. Bayanların çoğu parfümü bileğine sıktıktan sonra diğer bileğini de üzerine koyarak veya eli ile bileklerini ovuşturur. Yapılan bu işlem nedeniyle vücut ısınır ve vücuttaki parfüm kokusu geri çıkar. Bunun yerine bileklerinize parfüm sıktıktan sonra bileklerinizi ovuşturmayın ve parfümün kokusunun teninize geçmesini bekleyin.

2.Parfümü banyoda tutmak

Parfümler aşırı soğuğa veya sıcağa dayanıklı değildirler. Bu tür bir ortamda bulundukları zaman etkilerini kaybederler ve istenilen koku parfümden alınamaz. Parfümün kutusunda ve oda sıcaklığında bir ortamda saklanması gerekir. Bu sayede parfüm uzun ömürlü olur ve kokusu uzun bir süre muhafaza edilir. Parfümlerinizi banyonuz yerine odalarınızda saklayabilirsiniz. Mutlaka bunu deneyin.

3.Büyük boy şişelerde parfüm almak

Bayanlar parfüm seçerken hem daha uzun bir süre kullanmak hem de fiyat olarak daha uygun olduklarını düşündükleri için büyük boy şişelerdeki parfümleri seçerler. Ama büyük boy şişe içerisinde bulunan parfüm, uzunca bir süre beklediği için etkisini kaybetmeye başlar. Standart büyüklükteki bir parfümün kullanım süresi 3 aydır. 3 aydan daha fazla parfüm beklediği zaman oksijen koku içerisindeki molekülleri parçalamaya başlar. Buda parfümün kokusunun ve dayanıklılık süresini azaltmaya neden olur. Parfüm seçerken kullandığınız sıklığı dikkate alarak büyüklüğünü seçmelisiniz. Her gün parfüm kullanmıyorsanız eğer küçük şişelerdeki parfümleri tercih edebilirsiniz.

4.Doğal parfüm almak için ısrarcı olmayın

Doğal parfümleri daha iyi olacağını düşünseniz de piyasa da doğal parfümü bulmanız neredeyse imkansızdır. Parfümler içerisindeki birçok madde işlem görerek parfüm içerisine ekleniyor. Bu nedenle parfüm seçerken doğal olacak kaygısına düşmeyin.

5.Parfümün uzun süre etkili olması için saçlarınıza da sıkın

Kuru bir cilde sıkılan parfüm uzun süre etkisini göstermez. Parfüm sıkmadan önce cildinizi kokusuz bir nemlendirici ile nemlendirin. Parfümün etkisini uzun bir süre hissetmek için parfümü hava ile temas eden bilek ve boyun kısmınıza sıkabilirsiniz. Parfümün daha kalıcı olması ve uzun süre etkisini göstermesi için bir fular üzerine veya saçlarınıza sıkabilirsiniz. Bu sayede hava ile temas ettikçe parfümün kokusu ortamda hissedilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir