Makyajda Yeni Trend Strobing

Strobing Makyaj Trendi

Makyajda her geçen gün yeni uygulamalar görmek mümkün ve bunlara en son strobing makyaj eklendi. Bu yeni makyaj akımı, abartılı olmayan görüntüsü ve de ciltte ışıltı yaratması ile beğeni topluyor. Islak görüntülü makyaj şeklinde de tanımlanabilecek bu makyaj, standart ıslak makyajlardan daha doğal bir görüntüye sahip. Bu makyaj uygulamasıyla daha aydınlık görüntü oluşması mümkün.  Zaten temelde bunun da amacı nemli ve aydınlık bir görünüm yaratabilmek. Siz de doğallıktan ve hafif parlak görünümden hoşlanıyorsanız bu durumda strobing makyaj ideal bir seçenek olabilir. Aydınlatıcı kullanarak ışıkla bu ürünlerden kullanım olabilecektir. Makyaj yapılan zemine de dikkat etmek gerekir. İşte bir kaç örnek;

Strobing Makyajı Nedir ?

Kuru, normal ve karma yapıdaki ciltlerde makyaja başlarken strobing tekniği uygulanabiliyor. Öncelikle matlaştırıcı baz ile kullanımı istemsiz parlamaların önüne geçiyor. Çünkü teknik olarak strobing kullanırken baz uygulaması olmadığında yüz bölümünde çok parlama görülebiliyor.  Bu makyaj tekniği kullanınıış sırasında baz seçimine de önem vermek gerekiyor. Yani cilt türünüze göre baz seçimi yapıldığı zaman hoş bir görüntü ortaya çıkıyor.  Bunun dışında uygun nemlendirici sürülmesi ve ideal düzeltici bir alana uygulama olması önemli bir diğer durum. Eğer cilt yapınız zaten yağlıysa bu durumda mutlaka baz kullanımı doğru olmalı… Bu şekilde saten bitişli fondöten kullanımı da uygulaması mümkün bir durum.

Strobing Makyajı Nasıl Yapılır ?

Uygulama detaylarında önemli bazı noktalara bakılırsa strobing ile makyaj yaparken gözaltlarınıza kapatıcı uygulamak önemli ancak bunu V şeklinde yapmak daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.  Bu şekilde bir uygulama olunca fondötenle kapatıcı bir bütün içerisinde olacaktır. Transparan pudra kullanımı, yine makyajın üzerinden geçilerek uygulandığı zaman ideal görüntü kazanmanızda etkili olacaktır.

Kaş üstü, burun kemiği, elmacık kemiklerinin üzeri, çene ve dudak üzerinde bulunan alanlara uygulama olabilir. Fırça ile yedirilerek pudranın işlenmesi gerekir. Parmaklarınız yardımıyla da bunu yapabilirsiniz.  Makyaj bittiği zaman genel görüntünün nasıl olacağına bakmak gerekir. Yani ışık altında durup kontrol edebilirsiniz. Makyajınızda en son isteğe göre göz makyajı eklenmesi ideal olacaktır. Cildinizin genel görüntüsüne uyan açık tonlarda far olması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir