Saç Renginize Göre Giyim Önerileri

Saç rengine göre doğru kıyafet seçimi, genel özellikleri ve canlılığı arttıran bir özellik olarak dikkat çekmektedir. Tam tersi olarak ise yanlış kıyafet seçimi insanın dış görünümü ile beraber içsel modunda da bir düşüş yaşatacaktır. Bu yazımızda saç rengine göre doğru kıyafet seçimi ile ilgili bir takım ipuçları vermeye çalışacağız.

En İyi Kombini Yapın

Saç rengine göre doğru kıyafet seçimi konusu dikkat edilmesi gereken bir konudur.  Saç rengi ile beraber ten renginin de önemi göz ardı edilemez. Sarı saçlı insanların tercih etmesi geren renk ve biçimdeki elbiseler için pastel tonları tercih etmeleri onlar açısından yararlı olacaktır. Sarı saç kendi rengi bakımından sıcak bir renktir ve dikkat çekici özelliği bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı krem, beyaz ve boz kahverengi gibi nötr özellikler taşıyan renklerle uyum içerisinde olmaktadır. Mavi rengin her türlü saç modeli ile beraber uyum içerisinde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sarı saçlı insanların da bu rengi tercih etmeleri onların yararına olacaktır.

Pastoral ve açık tonlardaki bir elbise sarı saçlı insanların ten yapısını ortaya çıkaracağı gibi hoş bir görüntü de sunacaktır. Esmer ten rengine sahip ve siyah saçlı insanların seçmesi gereken elbiseler ile ilgili ipucu vermek gerekirse; siyah saç yapısı ve görüntüsü açısından ağırlık ve çekicilik katacağı için siyah, kırmızı veya mor renginde şık ve gece elbiseleri tercih etmelerinde fayda vardır. Kızıl veya farklı bir saç rengine sahip insanların tercih etmesi gereken renkler ise; bakır veya koyu renkler olarak dikkat çeker. Bunun nedeni ise saç renkleri ile uyum içerisinde bulunan bu kıyafetler sahibine hoş bir görüntü ile beraber asalet katacaktır.

Genel anlamda düşünüldüğünde ise saç rengine göre doğru kıyafet seçimi her insanda farklıdır. Mesela, Saç renginde farklılık isteyen kişilerde, saç için tercih ettikleri renge yakın tonları kullanmaları tavsiye edilebilir. Saç renginin ve yapısının insan hayatına olan etkileri göz ardı edilemez. İnsanlar hoş görünmek ve doğru tercihleri yapmak için kıyafetlerinin saç rengine ve modeline dikkat etmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir