Sektöre Göre İş Hayatında Kadınlar Nasıl Giyinmeli

İş hayatında kadınlar da erkekler gibi önemli bir takım mevkii ve görevlerde bulunabilir doğal olarak. Sektöre göre iş hayatında kadınlar nasıl giyinmeli  ve örnek iş kadını kıyafet kombinleri ni bu konuda ele alacağız.

İş hayatında kadınlar kıyafete erkeklere göre daha çok önem verdiği aşikardır fakat sektöre göre bir muhasebeci ile öğretmenin veya mimarın farklı giyim tarzına sahip olmaları gerekmektedir. Bildiğiniz üzere hangi sektörde olursanız olun kıyafet bir işin aynası gibidir. Size değer katar, güven verir ve gireceğiniz ortamlarda daha iyi karşılanmanızı sağlar.

Finans, Bankacı ve Muhasebe Sektörü Nasıl Giyinmeli?

Bu sektörler oldukça yoğun ve kafa yorgunluğunun hat safhada olduğu sektörlerdendir. Bu sektördeki kişilere rahat bol kıyafet yerine kendinden emin ve güven duygusunu ön plana çıkaran klasik kıyafetleri tercih etmelidir. Kıyafetlerde renkler birbiri ile uyumlu olmalı ve çok renkli kıyafetlerin tercihen uzak durulmalı.

Kalem Etek, Etek takımı, pantolon, ceket ve açık renk bluz veya gömlek, çok fazla olmayacak şekilde mücevherat veya koyu renk takımın içinde açık renklerde bluz veya gömlek bu sektör için uygun bir tercih olacaktır.

Pazarlama ve Satış Danışmanı Sektörü Nasıl Giyinmeli?

Bu iki sektörde direk olarak satışa yönelik olduğu için karşı tarafın hem güvenini hemde algısını çekmek için kıyafet tercihlerinde dikkat etmelilerdir. Karşılaştıkları müşteri kitlesine göre kıyafet seçimi de dikkate alınmasında büyük fayda var çünkü muhafazakar bir kitlenin daha çok tercih ettiği bir sektörde satış danışmanı veya pazarlamacı iseniz dekolte kıyafetlerden uzak durmanız da fayda var.

Bu sektördeki kişiler çok zıt renk veya çok renkli kıyafetlerden uzak durmalı modaya uygun sade ve şık kıyafetleri tercih etmelidir. Yine Kalem Etek, Etek takımı, pantolon, ceket ve açık renk bluz veya gömlek ve takı ile kıyafetlerini süsleye bilirler.

kadın bankacı iş kıyafetleri

Eğitim ve Sağlık Çalışanları Sektörü Nasıl Giyinmeli?

Bu sektördeki kişiler uzun yıllar okumuş ve bilgileri ile kazancını sağlayan kişilerdir. Her zaman şık giyinmeseler bile göz önünde bulunan kişilerdir.

Eğitim sektöründe bulunan bir kişi daha takım kıyafet giymese bile koyu veya açık renk etek ve gömlek modellerini tercih edebilirler. Resmi bir kurumda çalıştıkları için ve eğer öğrenciler ile birebir temas halinde olan eğitimciler için çok dikkat çeken spor ve klasik kıyafetlerden uzak durmalılar.

Mimar ve Mühendisler Nasıl Giyinmeli?

Bu iş grubuna mensup olan kişiler takım veya klasik kıyafet yerine modern ve renkli kıyafetleri tercih edebilirler. Özellikle mimarlar için kendine güvenen ve hayattan zevk alan ve bunu kıyafetiyle karşı tarafa geçirecek spor ve klasik tarza yakın kıyafetleri tercih edebilirler.

kadın mimar nasıl giyinmeli

Her Kadın Hangi Kıyafetle Mutlu İse Onu Tercih Etmeli.

Sonuç itibariyle kadınlar da günümüz iş hayatında aktif olarak çalışmaktadır. Kimi evlerinde örgü örmekte kimi işletmenin başında müdür olmakta kimi de başka pozisyonlarda işçi olarak çalışmaktadırlar. Tarlalarda çalışabildikleri gibi şirketlerde, kamuda veya başka özel alanlarda da çalışıp ülke ekonomisine katkıda bulunmaktalar. Her kadın kendini mutlu eden işlerden çalışmalı ve yukarıda belirttiğimiz iş kadını kıyafet kombinelerini tercih etmeyebilir, her kadın hangi kıyafetle mutlu ise onu tercih etmelidir.

Haberimizde genel olarak sektörlerin kıyafet tercihleri değerlendirilerek yazılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir