Yaz Diyetiyle Hızlı Kilo Verin

Yaz diyeti günde 40 dakika yürüyüş ve meyve ağırlıklı beslenme programıdır. Yaz sıcakları ve rahatsızlık vericidir Bununla birlikte, yaz aylarında beslenme çok dikkatli yapılmalıdır. Yaz aylarında sürekli su kaybettiğimiz için sulu meyveler tüketmek ve bunları soğuk tüketmek çok yararlıdır. Kilo vermek isteyenler yaz sıcaklarında kendilerini serinletecek meyve türlerini tüketirlerse ve yağlı gıdalardan uzak dururlarsa hızlı bir şekilde kilo verebilirler. Kilo vermek yaz aylarında daha kolaydır çünkü insanlar hızlı bir şekilde terler. Yürüyüş yapabilenler için streç uygulaması da zayıflatmayı hızlandıracaktır. Beslenmesini meyvelere ağırlık vererek yapanlar ve egzersiz yapanlar yaz aylarında terleyerek hızlı kilo verebilirler. Streç de yürümeden önce bele sarılırsa ve günde 40 dakika yürüyüş yapılabilirse geriye kalan tek şey; boğazı kontrol etmek olacak. Yaz meyvelerinin çok çeşidi var. Bu makalede bu meyveleri zayıflatan meyveler olarak niteliyoruz.

Kavun Tüketin

Karpuz ve  ballı kavunlar yüksek su içeriğine sahiptirler ve bu da onları en yararlı yaz meyveleri yapar. Bir kaç dilim soğuk kavun tüketerek cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Portakalın Yararları

Portakal, yağ yakma sürecinde yardımcı olan C vitamini ve flavonid içeriğince yüksek olduğu için tüketilmelidir. Her gün sabah kahvaltıda ve akşam yatmadan 3 saat önce bir bardak portakal suyu içebilirsiniz.

Şeftali hem sulu hem besleyicidir

Şeftali çok yönlü meyveler arasındadır. Hem kendisi hem de şeftali nektarı yaz aylarında bol bol tüketilebilir. Kilo vermek isteyenler yemeklerden önce yarım porsiyon şeftali kayısı portakal kavun ve karpuzdan oluşan bir meyve tabağı hazırlayabilirler. Böylece sofraya aç oturmazlar.

Armut Kilo verdirir !

Sulu ve gevrek meyveler arasında bulunan armut meyvesi yüksek bir lif içeriğinin yanı sıra yüksek su içeriğine sahiptir. Bu nedenle zayıflamak isteyenler için ideal bir meyvedir. Doyurucu ve kalorisi az olan armut sürekli tüketilmesi gereken meyvelerden biridir.

Havuç Zayıflamada Etkili midir?

Tüm çorbalarda salata olarak ya da diğer sebzelerle pişirilerek de tüketilebilen havuç hem lezzetli hem de kalorisi az olan sebzelerden biridir.

Brokoli

Birkaç vitamin ve mineral içerdiğinden ve yüksek su içeriğine sahip olması nedeniyle, brokoli herhangi bir yaz zayıflama diyetinin bir parçası olmalıdır. Brokoli de antioksidan özellikleri ile ünlüdür. Bu özellikler, vücudunuzu, güneşin altında uzun süre kaldıklarında oluşan serbest radikallere karşı korumaya yardımcı olur.

Kabak

Kabak sebzesinin vücuda verdiği kalori azdır ancak sindirimi için vücudun harcadığı kalori fazladır.

Bol Bol Yoğurt Tüketin !

Düşük kalorili, besin değeri yüksek bir yiyecek olduğu için, yoğurt sık sık yaz zayıflama diyet planlarına dahil edilir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar, az yağlı yoğurt tüketiminin kilo kaybını teşvik ettiğini göstermiştir. Taze meyve ve dondurulmuş yoğurt poplarıyla aromalı ev yapımı meyveli yoğurt; hem cildi güzelleştirir hem de zayıflamayı sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir