Kıyafet Seçiminde Sıklıkla Yaptığımız Yanlışlar Nelerdir ?

Her zaman güzel ve şık olduğumuzu düşünsek de giyinirken yaptığımız bazı hatalar kötü görünmemize neden olabilir. Bu hataların çoğu zaman farkına varmayız ancak bunları bilirsek, giyinirken dikkat etmemiz mümkün olur. İşte giyinirken yaptığımız bir kaç hata ve telafileri…

  • Yanlış aksesuar seçimi;

Kiloluysanız ve küçük çanta ya da küçük bir taşıyorsanız, bu yanlış seçimdir ve sizi daha kilolu gösterecektir. Ancak daha geniş omuz çantaları ve daha büyük kolyeler tercih etmek, gözleri kilolarınızdan uzaklaştıracaktır.

  • Renk uyumu;

Giyiminizde renk uyumuna önem veriyor olabilirsiniz. Ancak aynı renkleri ya da uyumlu renkleri tutturamıyorsanız, üzülmeyin. Çünkü 2017 modasında renklerin uyumu önemli değil. Canlı ve farklı renklerin kombinleri ön planda.

  • Modaya uygun giyinmek için kendinizi komik göstermeyin;

Modaya uygun kıyafetler giymek isteyebilirsiniz. Ancak fazla kilolarınız varsa, arka cepleri taşlı olan bir kot pantolon giyemezsiniz. Çünkü bu tarz kıyafetler formda olan kişiler içindir. Sizin seçeceğiniz kıyafetler ise üstünüze yakıştırdığınız ve üzerinizde sırıtmayan kıyafetler olmalıdır.

  • Tayt giymek özen ister;

Son zamanların modası olan taytlar tek başlarına güzel görünmeye yetiyor. Ancak bacaklarınıza güvenmiyorsanız yalnızca tayt giymeyin. Çünkü güzel görünmek isterken komik görünebilirsiniz. Taytlarınızı uzun çizmeler ya da tunikler ile kombinleyerek çok daha şık görünebilirsiniz.

  • Yaşınıza göre giyinmeniz gerekir;

Eğer 30 yaşın üzerindeyseniz askılı kotlar, kamuflajlı pantolonlar gibi kıyafetlerinizi rafa kaldırmanız gerekir. yaşınızı genç göstermek için bu kıyafetleri giymektense, yaşınıza uygun ve kendinize yakışan kıyafetleri giyerek çok daha albenili olabilirsiniz.

  • Beyaz çizme modası geçti;

Pek çok modacı, beyaz çizmelerin bayanları monoton ve kötü gösterdiği düşüncesindedir. Çizme giymeyi seviyorsanız, beyazlardan vazgeçin. Bunun yerine farklı ve koyu renklerde olan modelleri tercih etmeniz, daha modern görünmenizi sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir