Yeni Model Kürklü Bere Modelleri

Her kış mevsiminin geçilmezi olan modaya uygun, hem şık hemde görsel açıdan çok tercih edilen kürklü bere modellerine hep birlikte göz atacağız. Kürklü bere modelleri kullanım olarak çok kolaydır fakat lekelere çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Kürklü bere modellerinde leke nasıl çıkartılır, kürklü bere modelleri, yüz şekline göre kürklü bere modelleri seçimi nedir gibi soruların cevabını haberimizde bulacaksınız.

2019 yılında en çok tercih edilen şapka bere modeli kürklü bere modelleri olacaktır. Çeşit çeşit farklı desen ve modelde kürklü şapkalı bere modellerini raflarda göreceksiniz.

Kürklü Bere Modellerinde Leke Nasıl Çıkartılır?

Kürklü bere modellerinde çok rastlanan problemlerden biriside lekelerdir. Kürklü bere modelleri kışları çok sıcak tutsa da bakımı da oldukça zordur. Diyelim ki leke bulaştı ve lekeyi çıkarmanız gerekiyor bunun için kürkler için satılan sıvı alabilir veya parlatıcı sabunları tercih edebilirsiniz. Bu sıvı veya sabunları leke bölgesine döktükten sonra elbise fırçasını hafif hafif tarayarak lekeyi çıkartabilirsiniz. Şuna dikkat etmenizde fayda var, leke bölgesine çıkarmak için kullanacağız maddeleri fazla dökmeden kullanın.

Kürklü Bere Nasıl Saklanır?

Kürkü bereyi saklama kılıflarında muhafaza ederek saklayabilirsiniz fakat koyacağız saklama kılıfının daha geniş ve daha uzun olmasına dikkat edin. Sıcağa direk temas eden yerlerden muhafaza etmenizde fayda var. Nemli ve rutubetli yerlerden de uzak tutmanızda fayda var çünkü kürk durduğu yerde güve problemi oluşturabilir. 5-6 haftada bir kullanmadığınız zamanlarda kürkü hava aldırın ve iyice silkeleyin bu kürkünüzün daha sağlıklı kalmasına fayda sağlayacaktır.

Yüze Şekline Göre Kürklü Bere Modelleri Seçimi?

Öncelikle yüz şekline göre bere seçimi çok önemlidir, özellikle de kürkü bere modellerinde. Bildiğiniz üzere kürklü bere modellerinin boyutları geniş ve uzundur. Minyon tipli yüze sahipseniz bir çok kürklü bere modeli şık durmayabilir.

– Oval Yüz Şekline Göre Bere Seçimi
Bu yüz şekline sahip olan kadınlar oldukça şanslı sayılabilirler, oval yüzler hangi model ve desende olsun bir çok bere seçimi yüzlerinde şık duracaktır. Yüz şekliniz oval ise, kıyafetinizin tarzına uygun modeli seçip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

– Kare Yüz Şekli
Bere seçiminde genellikle yumuşak, yuvarlak olan modelleri  daha çok tercih edin çünkü yüz şeklinize göre daha çok yakıştığını göreceksiniz.

– Yuvarlak Yüz Şekli
Bu yüz şekli kısa ve geniş hatlara sahip olanlardır. Yuvarlak yüzlerde yüze uzunluk kazandıracak, tepe bölümü yüksek modelleri tercih ederseniz yüzünüze daha uzun bir görünüm katacaktır.

– Uzun Yüz Şekli
Bu yüz şekli oval görünüm kazanmak için geniş ve salaş, yuvarlak bere modellerini tercih edin çünkü, yüzünüz uzun olduğundan dolayı tepesi uzun olan modeller kafanızı sizin olduğundan daha uzun gösterecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir