2017 Yılında Hafızalara Kazınan Moda Olayları

Hafızalara Kazınan Moda Olayları

Koskoca bir yılı geri de bırakırken 2017 yılında yaşanan koleksiyonlar, ayrılıklar ve lansmanlar hakkında en çok dikkat çeken ve moda adına iz bırakan olayları sizler için bir araya getirdik. 2017’ ye modanın izleri ile veda ettik!

Gucci Artık Kürksüz!

Gucci son dönemler de duyarlı tasarım vizyonu ile gündem de idi. Bu noktada yeni yapılan konseptler ile bu düşünce desteklenerek devam ettirildi. Stella Mc Cartney’ in bu noktada attığı adımlar yanı sıra duyarlı bir tasarım fikri ve markanın yeni vizyonu yeni dönemde artık kürksüz bir Gucci göreceğimizi gösteriyor. Birçok ünlü markanın kürke tepki göstermesi ve kürkün içinde olduğu bir moda istememesi yönünde gösterdiği tepkiler kamu oyundan da destek görerek büyüdü. Bu noktada ünlü markaların yaptığı bu çağrılar Gucci’ de de yankı buldu.

Artık Gucci de kürk yerine daha çevre dostu tasarımlar göreceğiz. Bu vizyonu ve yeni bakış açısı ile 2017 de kürke veda eden Gucci 2018 yılında daha çevreci bir yapıya bürünecek. Artık Gucci’nin tasarım sözlüğünde kürk kelimesi yer almayacak. Çevre ve insanlık için büyük bir adım atan Gucci diğer kürk modacılarına da etki edebilmesini umuyoruz.

Gucci markası kürklere veda etti !

Riccardo Tisci Givenchy’e 12 Yıllık Serüvenin Ardından Veda Etti!

Riccardo Tisci bilindiği üzere 12 yıldır Givenchy’nin kreatif direktörlük koltuğunda oturuyordu. Bu nokta da 12 yıl boyunca markayı birçok başarıdan başarıya taşıdı. Ricardo Tisci döneminden sonra birçok yenilik ve başarı markanın yükselmesine destek sağladı. Ancak 12 yıllık başarı serüvenin ardından Riccardo Tisci ani bir karar ile Givenchy markası ile bağlarını kopararak kreatif direktörlük koltuğuna veda etti.

Bu noktada hem marka bünyesinde yer alan isimler hem de moda dünyası büyük bir şaşkınlık yaşarken LVMH grubunun başkanı Anault son derece duygusal bir konuşma yaparak Riccardo Tisci’ye vedasını ve teşekkürünü dile getirdi. Yönetim başkanı Bernard A. Arnault bu ayrılık sonrasında 12 yıllık serüvenden bahsederken Tisci’nin bu süreçte ki büyük başarılarına değindi. Givenchy ailesi ve kendi adına teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Artık bundan sonra Riccardo firma ile hiç bir bağlantısı bulunmayacak ve firmanın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir