2018 de Kullanılacak Olan Far Renkleri Dikkatleri Çekti

Far seçiminde doğru renk önemli

Merhaba sevgili takipçilerimiz 🙂 Far tercihi her kadının farklı tarzda olabilir. Bu nedenle popüler renkleri kullanırken kendi beğenilerinizi de mutlaka dikkate almanız gerekir.  Yani renkleri kullanırken önemli olan nokta, hem size uyması hem de doğru diğer renklerle ve moda olan trend renklerle kombin edilmesidir. Eğer renkler popüler olduğu için bunu kullanırsanız yakışmama ihtimali biraz yüksektir. Doğru renk seçerken tem renginiz ve ten renginize uyan bir tonda makyaja önem vermek gerekir. Bunun dışında 2018 yılında popüler far renkleri için öne çıkan tonların pastel renkler olduğu görülmektedir. Renklerde pastel tonlar ten renginize yakın olan tonlardır. Bunları değerlendirebilir ve güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Farklı Olmak İçin Canlı Renkli Farklar Seçin

Canlı tonları kullanmayı sevenler için de 2018 yılında far renkleri görülebilir. Gök kuşağı göz farları, renkli kirpik uygulamaları, sarı çekici gözler, metalik gözler öne çıkmaktadır. Özellikle metalik renk sevenler bunu birçok şekilde kullanabilir ve dikkat çekici bir görüntü oluşturabilir. Canlı tondaki makyajlarda renk uyumuna dikkat edilmelidir. Bunun dışında hafif renklerden hoşlananlar için de ten rengine yakın renk seçenekleri kullanılabilir. Yani far konusunda çok fazla renk seçeneği vardır. Ancak uygulama şekli bakımından farklı seçenekler görülebilmektedir. Bunları doğru şekilde kullanmak da ayrıca önemli bir konudur.

Kaş Yapısı Çok Önemli

Farla beraber kaş yapısının da önemli olduğunu bu noktada unutmamak gerekiyor. Kaş yapısında olabildiğince doğal görüntü elde etmeye çalışmak gerekli. Bunun da temel nedeni boya şeklinde görünen kaşların yapay bir ifade vermesi, ayrıca makyaj çıkarıldıktan sonra çirkin bir görüntü oluşması. Genel olarak tüm makyaj ne kadar doğal ve kendinize yakın olursa alınan sonuç da o kadar iyi olur.

Makyaj konusunda popüler renk ve malzemeler, herkesin kullandığı yöntemler bazen başka kişilere uymayabilir. Popüler renk ve trend makyaj ürünlerinin herkese yakışacağı gibi bir durum yoktur. Yani herkesin yüz yapısı, renk tercihleri farklı olacaktır. Bu nedenle de seçimin iyi yapılması gerekir. Örneğin makyaj uygulama yöntemlerinden tabakalar halinde kapatıcı sürmek ve yüzü ince göstermek gerçek yüz ifadesinden başka bir hal alınmasına neden olur. Far ve kaş yapısı için de aynı şey söylenebilir. Doğal halinizin daha iyi görünmesini sağlarken alınan sonuca dikkat etmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir