Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Doğru giyinmek ve insanın kendisine yakıştığı renkleri tercih etmesi o kişinin günlük yaşantısına ve alacağı karalarda pozitif etkiler yaratmasına yardımcı olacaktır mutlaka. Bu durum açısından kombin yapmak yada yapabilmek ve doğru rengi doğru şekilde kombinlemek için bu konumuz sizlere yardımcı olacaktır.

Kombin Yapma Taktikleri

Kombin yapmanın birkaç yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler için renklerin uyumu ve birbirine yakışıp yakışmadığının kontrolü çok önemli olacaktır. Bu konuda siyah renk ile başlangıç yapalım. En asil ve en güzel kombinlenen renklerden bir tanesi siyah renk. Bunun nedeni ise siyah rengin her renk ile kombininin hoş bir uyum içerisinde olacağıdır hem de insanları gerçekten bu asil renk daha zarif ve zayıf gösterdiği bir gerçek.

siyah ve gri renk kombinleri 2018

Koyu Renklere Dikkat

Bu durumdaki tek istisna lacivert olarak dikkat çeker. Koyu renge sahip iki tonu kombinlediğinizde  bir boğulmuşluk hissi ortaya çıkabilir. Ancak lacivert bir bluz giymek istediğiniz şık bir siyah pantalon ya da siyah kumaş bir etek çok hoş bir kombin ortaya çıkaracaktır.

Bir diğeri ise her kombinde uyumlu olacak renk olan beyaz tonlarıdır.  Bu durumdaki istisna ise beyazın kendi tonları ile olan zorlama kombinidir. Bu konudan kaçınmak gerekmektedir. Ana renklerin kombinleri daha kolay olacağı için sıkça tercih edilebilir. Kırmızı rengin beraber kombinlendiği renkler arasında  krem rengi ve altın sarısı bulunmaktadır. Bunların dışında kırmızı ile kombinlendiğinde hoş bir görüntü ortaya çıkaracak olan birtakım renklerde bulunmaktadır.

Bunlar füme, siyah ve beyaz olarak dikkat çeker. Mavi tonlarında bir renk tercih edildiğinde ise beraberinde mutlaka sarı,beyaz,pembe ve siyah renkler tercih edilmelidir.Sarı renk ile bir kombin yakalamak ve hoş görünmek için tercih edilmesi gereken renkler arasında mavi, siyah, kırmızı ve beyaz karşımıza çıkmaktadır.

Renkler dışında kombinde dikkat edilmesi gereken birtakım durumlarda bulunmaktadır. Bu durumlar arasında doğru desen uyumu, tarz uyumu ve vücut ölçülerine uygunluk uyumu karşımıza çıkmaktadır. Bu uyumlara örnek vermek gerekirse; doğru desen uyumunda geometrik desenleri olan bir kıyafet dikine çizgilerle kombinlemenin yanlış olduğunu söylemek gerekir. Tarz uyumunda ise spor giyilmiş bir kıyafeti klasik bir kıyafet ile kombinlemenin yanlış olduğu söylenir. Vücut ölçülerinin uyumu ise dar ve geniş elbiseler, vücuda oturmayan kıyafetler tercih edilmemelidir.

Hoş bir görüntü ve pozitif bi gün geçirmek için tercih edilmesi gereken kombin çeşitleri çok önemlidir. Bu konuda özellikle hanımların dikkat etmesi ve verilen kombin yapma tavsiyelerine uyması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir