2018 Yılında Evlenecek Çiftler İçin Düğün Teması Örnekleri

Şimdilerde düğünlerde farklı temalar kullanılmakta ve bu özel gün daha da özel hale getirilmektedir. Sizde düğün gününüzün özel ve unutulmaz olmasını istiyorsanız eğer güzel bir düğün teması belirleyip, organizasyon şirketinin sizlere bu temayı hazırlamasını isteyebilirsiniz.

Size Özel Konseptler Hazırlanabilir

Organizasyon şirketleri düğün yapacak olan çiftler için farklı temalar hazırlamakta. Ama sizin istediğiniz, sizin için özel olan bir durumu da tema haline getirebilmekte. Önemli olan sizin nasıl bir tema istediğinizi belirlemeniz ve bunu organizasyon şirketine belirtmeniz. Bundan sonra organizasyon şirketi düğünün yapılacağı yerden başlayarak, masa süslemelerine, düğün pastasına, gelin buketine kadar her alanda bu temayı uygulayacaktır.

Düğün teması seçimi için sizlere en çok kullanılan temalar hakkında bilgiler vermeye çalışalım. Bu şekilde kendi düğün konseptinizi hayal edebilir ve uygulamaya koyabilirsiniz.

Deniz ve Kumsal Konseptli Düğünler

Düğün temalarında son zamanlarda en çok tercih edilen konseptlerden birisi deniz temalı düğünler. Bu temada deniz kabukları, deniz yıldızı, çakıl taşı, mideye vb. gibi denizle ilgili bütün detaylar kullanılabilmekte. Deniz temasını en iyi şekilde gerçekleştirmek için deniz kenarında veya bir teknede düğün töreni düzenleyebilirsiniz. Kumsalda ise harika fotoğraflar çıkarabilirsiniz kendinize özel karelerle. Zaten ünlüler arasında kumsal da yaz düğünleri son senelerde oldukça meşhur hale geldi. Haliyle zaten çok fazla ilgi çekici değil mi bu tarz düğünler bizce çok hoş 🙂

Doğa Yeşillik Konseptli Düğünler

Doğa temalı düğünler özellikle ilkbahar ve yaz aylarında evlenecekler için iyi bir tema olabilir. Canlı çiçekler ile hazırlanan masalar, pasta üzerine eklenen yaprak ve çiçek detaylar, canlı gelin buketi ve doğayı yansıtan parçalar birleştirilerek güzel bir organizasyon planlanabilir. Doğa temalı düğün konseptine uygun olarak düğüne gelen konuklarınıza nikah şekeri yerine fidan bağışı, tohum veya çiçek soğanları hediye edebilirsiniz.

Düğün temaları içerisinde en çok kullanılan ve dikkat çeken düğün temalarından birisi de vintage düğün teması. Dantel örtüler, kristal avizeler, eski takım çatal-bıçaklar ve eski gösterişli şamdanlar ile hazırlanmış masalar. Bunların yanında gelinin kullandığı aksesuarlar içerisine eklenen vintage esintisi şık ve gösterişli bir düğün organizasyonu olmasını sağlayacaktır.

Kişiliğinizi yansıtan daha renkli daha heyecanlı bir düğün konsepti yapmayı düşünüyorsanız eğer karnaval temalı veya gökkuşağı temalı düğün organizasyonu yapabilirsiniz. Canlı renklerin yer aldığı, balonlar, havai fişek gösterileri, renk renk hazırlanmış pastalar, içecek stantları, renkli masalar ve daha fazlası düğün mekânı içerisinde yer alabilir.

Bunlar dışında düğün temanızı planlarken sizin için özel olan bir olayı da tema olarak kullanabilirsiniz. Mesela tanışma şekliniz veya sizi ortak bir noktada birleştiren bir olayda düğün temanız olabilir. Kitaplar sizin için önemli ise kitap temalı, hayvanları ikinizde seviyorsanız kuş veya hayvan temalı, bisiklet sürmeyi seviyorsanız veya bisiklet ile katıldığınız bir organizasyonda eşiniz ile tanıştıysanız bisiklet temalı bir düğün organizasyonu yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir