Ayrılık Acısı İle Nasıl Başa Çıkılır ?

Uzun süredir karşılıklı zorlamalarla devam eden ilişkiniz vardı ve bugün bu ilişkinin bitmesinden ötürü bir rahatlamayla birlikte bir hüzün yaşamanız normal değil mi? Öyle çiftler var ki ayrılık açısı yaşamamak için birbirlerine artık ilgi duymadıkları halde bağlı kalmaya çalışıyorlar ve aslında bu daha zor olanı… Polyanacılık oynayarak, partnerinin iyi taraflarına bakarak içsel konuşmalar yapmak kişinin kendisini olumsuzlukların içerisinde inanmasa da kandırmasına sebep oluyor. Oysaki ayrılık ile baş etmek sanıldığı kadar zor değildir.

Partnerinizden ayrıldığınızda sürekli yapmış olduğunuz alışkanlığınızı bırakmış olmak gibi bir his yaşıyorsunuz. Kalbiniz yaşadığınız güzel günler adına onunla bunu da yapmak güzeldi derken beyninizse bu ilişkinin sizin için doğru olmadığı konusunda sizi ikilemde bırakıyor… Peki, ne yapmalı?

İkilemlerden kurtulun

Çiftlerin birbirlerine duydukları sevgi ve beraberinde karşılıklı saygıyla başlayan ilişki bir gün çatlaklar vermeye başlarsa bireyler ilişkinin bitmemesi için mücadele etse de ilerleyen süreçte kendilerini ayrılık boşluğunun içinde bulamamak için ilişkinin sürmesi konusunda direndiği gerçektir. Oysaki bu çok daha zor olanıdır. Çünkü zaman içerisinde kendinize olan saygınızın yıpranmasına sebep olur. İlişkide ayrılmaktan başka çözüm yolu yoksa en yakın zamanda sonlandırmak daha sağlıklı sonuçlar doğurmaktadır.

Sanıldığı kadar zor değil…

Ayrılık ile baş etmek sanıldığı kadar zor değildir çünkü beyninizin ve kalbinizin ikileminde yol açan her ne varsa hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Örneğin bir resim, bir film, bir yemek, bir mekân hiç fark etmez beraber yaptığınız ve ayrıldıktan sonra size onu hatırlatacak her şeyi hayatınızdan çıkartırsınız katlanmak daha kolay olacak. İlk başta her ne kadar zorlansanız da zaman içerisinde bu duruma alışacağınız kesin. Öncelikle şunu düşünün. Partneriniz hayatınıza girmeden önce siz mutluydunuz ve yapacağınız planlarınız vardı. Şimdi yine aynı noktadasınız ve kendiniz için planlar yapmalısınız.

Ayrılık ile baş etmenin sanıldığı kadar zor değil olduğunu anlamanız için doğrusu zamana ihtiyacınız var. Bu zaman içerisinde kesinlikle o kişiyi size hatırlatacak ne varsa hayatınızdan uzak tutmalısınız. Kendinizi sevmeli ve hayata gülümseyen gözlerle bakmayı unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir