Bohem Stilde Nasıl Giyinilir ?

Yaz günlerinde çabasız şıklığı elde edeceğiniz bohem stilini daha yakından tanımaya ne dersiniz? Bu stili kombinlerinize yansıtmak için sıraladığımız 5 altın kuralı göz önüne almalısınız. Nedir bu Bohem diyecek olanlar için özgür ve rahat kelimeleriyle bütünleşen 60 ve 70’lerin esintisi olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde Boho Chic stiliyle geri dönmüştür.

Bohem Stil Giyinme Teknikleri

  • Bohem stil denilince ilk akla gelen renkler ve desenler. Özellikle kahve-turuncu ve yeşil-sarı gibi sıcak tonlar bu stilin öne çıkan renkleri. Bu renklere minik floral desenler, şal desenleri eşlik ediyor.
  • Etek ve elbise giymeyi seven kadınlar için bu stilin maksi boy formundaki etek ve elbiseleri özgür ruhu yansıtıyor.
  • Bohem stilinin diğer öne çıkan ayrıntıları ise püsküllü parçalar ve dantel. Püsküller sadece kıyafette değil çanta, ceket ve diğer parçalarda da yer alıyor. Bu romantik ayrıntıya tığ işi ile yapılmış örgüler ve danteller eşlik ediyor.
  • Özgür ruhu her detayına yansıtan bohem stilde etnik parçalarda yer alıyor. Bu parçalar arasında yer alan kimono ve kaftanlar geleneksel çizgiyle modern çizgileri harmanlayarak karşımıza çıkıyor. Özellikle kimono ceketler konforuyla dikkat çeken parçalardan birisi.
  • Stili tamamlayan aksesuarlar ise katlı kolyeler, kalın kemerler ve ayakkabılar. Bu stili yansıtan ayakkabıları kahve süet botlar, terlikler ve dolgu topuk sandaletler olarak sıralayabiliriz. Aksesuar olarak ise doğal taşlardan yapılmış bileklik ve kolyeler, eşarplar, tül fularlar geliyor. Salaş elbiselerinizle kullanabileceğiniz kalın kemerler ise bohem stilini tamamlayan unsurlar arasında yer alıyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir