Coraspin Nedir

Bu makalemizde, çok sorulan ve özellikle pandemi sürecinde birçok doktorun tavsiye olarak verdiği bir ilaçtan bahsedeceğiz. Türkçe dilinde Koraspirin olarak bilinsede doğru ismi Coraspin ‘ dir.

Coraspin Nedir, Coraspin Nasıl Kullanılır, Coraspin’i Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken Hususlar, Coraspin 2021 Güncel fiyatı, Coarspin Reçetesiz Veriliyor mu, Coraspin Yan etkileri konularının cevabını bulacaksınız.

Kanda pıhtılaşmayı engelleyici antithrombotic etkiye sahip ilaçlardan biridir.  Kandaki pıhtılaşma hücrelerinin kümeleşmesini engelleyici etkisi sayesinde egzersize bağlı olmayan göğüs ağrısı yaşayan ve yüksek tansiyon şeker hastası gibi risk grubundaki kişiler de kalbe kan taşıyan damarlardaki pıhtı oluşmasını engellemek kalp veya kan damarlarının ameliyatında son 2 Damar tıkanıklığını ve pıhtı oluşmasını önlemek gelecek yeni bir kalp krizini önlemek amacıyla veya geçici inmeye sebep olan beyin damarlarındaki pıhtı oluşmasını önlemek amacıyla kullanıma sunulmuştur.

 Coraspin Nasıl Kullanılır?

 • Hekiminiz Coraspin ilacını nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir tedavi süresince mutlaka hekiminizin direktiflerine uyunuz ilacın her bir dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.
 • Coraspirin yemek öncesi alınması önerilir Doktorunuz ayrı bir tavsiyede bulunmadıkça uzun süreli damar tıkanıklığı tedavisi ile günde 3 ya da 4 kere 1 tablet felç önlenmesinde ve geçici felçlerde günde 1 veya 2 kere bir tablet yeni kalp krizinin önlenmesinde ve göğüs ağrısında günde 1 ya da 2 kere bir tablet risk altındaki hastalarda Kalp damarlarında tıkanmanın önlenmesinde gün aşırı bir tablet ameliyat sonrası damar tıkanıklığı önlenmesinde ise gün aşırı bir tablet kullanılır.
 • Coraspin uzun süreli kullanım için tasarlanmıştır tedavi sürenize Doktorunuz karar vermelidir. Coraspinin 18 yaş altı çocuklarda kullanılması önerilmez.

Coraspin’i Kullanmadan Önce Bilinmesi Gereken Hususlar

 • Coraspin’in içindeki etken madde veya yardımcı maddelerden herhangi birine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bilgilendiriniz Coraspin ağızdan alındıktan sonra tabletin üzerindeki kaplama sayesinde mideden değil bağırsaktan emilir.
 • Coraspin alırken kahve telvesi gibi kusma, siyah kanlı katranımsı dışkılama gibi mide kanamasını işaret eden belirtiler olursa ilacın alımını kesip tıbbi yardım için doktorunuza başvurunuz. Eğer herhangi bir ameliyat veya diş ile ilgili bir operasyon geçirme durumunuz varsa bu ilacı kullandığınızı doktorunuza veya diş hekiminize bildiriniz.
 • Hekiminiz ilacın alımını bir süreliğine durdurabilir Coraspin alırken kesinlikle alkol ve alkollü içecekler kullanmayınız Çünkü alkol ile beraber aldığınızda midenizde kanamaya sebep olabilir.
 • Hamilelikte son 3 aylık dönemde iseniz coraspin almayınız. Eğer Karaciğer rahatsızlığı böbrek rahatsızlığı kanama ya da pıhtılaşma bozuklukları geçmişte mide ülserine veya kan ve  öyküsü astım, mevsim alerjisi, nezle, burnunuzda polip, gut hastalığı, kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı rahatsızlıklarından biri varsa coraspini almadan önce mutlaka hekiminize durumunuz hakkında bilgilendiriniz.
 • Ateşi olan çocuk veya ergenlerde özellikle grip ya da su çiçeği rahatsızlıklarında hekime sormadan kullanılmamalıdır. Bu ilaç hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekime danışmadan kullanılmamalıdır.

 Coraspin Yan etkileri

 • Mide yanması
 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • Karın ağrısı
 • İshal gibi mide-bağırsak sistemi bozuklukları görülebilir.

 

 

Coraspin 2021 Güncel fiyatı

Coraspin’in fiyatı 4.47 TL’dir.

Coarspin Reçetesiz Veriliyor mu?

Coarspin ilgili doktorun reçete yazması ile verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir