Evin İçin Kendin Yap Projeleri

Evinizde değişiklikler yapmak istiyorsunuz ama bütçeniz buna elverişli değilse siz de evinizde bulunan, etraftan bulduğunuz objeleri değerlendirin ve ortaya harika tasarımlar çıkartın. Hepsi sizin hayal gücünüze kalmış…

Eviniz için farklı tasarımlar ortaya çıkartmak istediğinizde etrafınıza bir göz atın. Mesela kullanabileceğiniz neler var bunları inceleyin. Ya da evinizin hangi köşesini değerlendirebilir, oraya farklı bir aksesuar ekleyebilirsiniz bunlara bir göz atın.

Sıcak bir köşe…

Eviniz için kendin yap projeleri olarak size önereceğim ilk proje evinizdeki boşlukları değerlendirmeniz olacak. Mesela iki duvar arasında oluşan köşe boşluklara uygun tahta parçaları yerleştirerek buralara küçük aksesuarlar veya kitap koyup değerlendirebilirsiniz. Hem sıcak bir köşe hemde diğer alanları ferahlatmak için harika bir fikir olabilir bizce denemekte fayda var.

Meyve sebze koymak için kullanılan kasalar kendin yap projelerinde oldukça fazla kullanılıyor. Bu kasaları çeşitli renklerde boyayarak isterseniz bir tarafına ayaklar takıp bunları gazetelik olarak kullanabilirsiniz. Ya da daha büyük olan sandıkları sehpa yaparak kullanabilirsiniz. Hem göze hitap eder, hem de her gelen misafirinizin farklı olduğu için güzel tepki verebilirler. Sizinde amacınız bu değil mi zaten ? 🙂

Evin İçin Kendin Yap Projeleri
Evin İçin Kendin Yap Projeleri

Ahşap sandıkları mutfaklarınız içerisinde de değerlendirerek kullanabilirsiniz. Mutfağınız boş bir duvarına boyadığınız ahşap sandıkları monte ederek buraya mutfak eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Ahşap paletler evinizin dekorasyonunda yenilik yapmak için en ideal parçalardan birisi. Ahşap paletler ile güzel bir orta sehpa yapabilirsiniz. Paletin bir tarafına ayaklar takın ve yerden yüksek olmasını sağlayın. İsterseniz paleti vernikle veya bir boya ile boyayabilirsiniz. İsterseniz bu şekilde kendi halinde bırakabilirsiniz. Bu paleti oturma odanızda veya salonunuzda orta sehpa olarak kullanabilirsiniz. Hatta bu paletlerden daha fazla bulma imkânınız var ise bu paletler yardımı ile yatak dahi yapabilirsiniz.

orta sehpa
orta sehpa

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir