Highlighter Çılgınlığı

Aydınlık ve parlak bir cilt görünümüne sahip olmak için bayanlar çeşitli makyaj malzemelerini kullanıyor. Highlighter çılgınlığı da işte bu noktada ortaya çıkıyor ve bayanların makyaj trendleri içerisinde yer alıyor.

Highlighter; yüzde T bölgesini aydınlatmak ve yanaklarda parlak bir görünüm elde etmek için yapılan makyaj çeşididir. Buradaki amaç ise canlı ve taze bir görünüm elde etmektir. Yüze ışık ve canlılık katmak için kullanılan ürünler pudra, likit veya stik şeklinde olabilir. Birçok farklı marka aydınlatıcı makyaj ürünlerini bayanların kullanımına sunmuştur.

Cilt Tipinize Göre Seçin

Highlighter ürünleri seçerken kendi cilt tipinizi ve kullanım sıklığınızı dikkate almalısınız. Toz highlighter’lar kolay ve pratik ürünler olduğu için gün içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yüze doğal bir aydınlık vermektedir.

Likit highlighter’lar; daha çok gece makyajında kusursuz ve parlak bir görünüm elde etmek için kullanılmaktadır. İddialı gece makyajı için likit highlighter’lar oldukça idealdir.  Likit ürünlerin ışıltıları daha fazladır. Cilde nemli ve hafif ıslak bir görünüm verdikleri için gece ve özel gün makyajlarında kullanılır.

Stik highlighter’lar yüze daha fazla vurgu yapmak için kullanılabilirler. Uyguladığınız makyaj ile elmacık kemiklerini belirginleştirdikten sonra highlighter sürerek yüze vurgu yapılır. Stik ürünler yüzde daha net ve spesifik bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Highlighter’lar Nasıl Sürülür?

Highlighter’ları sürmek için parmak uçları kullanılarak ürünün cilde nüfus etmesi sağlanabilir. Yüze fondöten uygulandıktan sonra T bölgesini aydınlatmak için seçilen ürün sürülüp parmaklar yardımı ile cilde yedirilir. Daha sonra kontür uygulamaları yapılır. Bu işlemlerden sonra harika bir makyajla ışıltılı görünecek cildiniz olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir