Fayans ve Seramik Boyama Nasıl Yapılır ?

Evinizin dekorasyonunda zaman zaman yapacağınız küçük ama etkili değişiklikler görsel olarak farklı bir ambiyans katacağı gibi ruhunuza da iyi gelecektir. Dekorasyon değişikliği denilince akla harcama gerektiren değişiklikler gelmemeli. Büyük bir harcamaya girmeden evinizde fark yaratmanız mümkündür. Dekorasyon değişimi sadece yeni eşya almak yada eski eşyaları değiştirmek demek değildir. Evinizin bir köşesine koyacağınız minik eşya veya minik bir renklendirme etkili sonuç verecektir. Sizlere bu anlamda fikir verecek, düşük maliyetle uygulayabileceğiniz fayans ve seramik boyama önerisinde bulunmak istiyoruz. Aşağıda sıraladığımız şeyleri uygulayarak kolayca banyo, mutfak ve lavabonuzda bulunan seramiklere hareket katabilirsiniz.

Banyo seramikleriniz düz renkte ise farklı renk ve desenler ile boyayarak dekorasyonunuza canlılık katabilirsiniz. Açık renk fayansları canlı renkler ile hareketlendirerek ortama enerji katabilirsiniz. Ya da tam tersi koyu renk fayansları açık renk desenler ile hareketlendirerek açabilirsiniz. Boyama çalışması için temel olarak şu adımları takip edebilirsiniz:

  • İlk olarak kuru seramiklerin üzerine astar ile dolgu yapıyoruz.
  • Ardından iç cephe boyası ile astarı kapatıyoruz.
  • Boyalar kuruduktan sonra dilerseniz hazır şablon kullanarak desen çalışması yapabilirsiniz.
  • Desen çalışması yaparken hazır şablonun üzerini dilediğiniz renk boya ile kapatınız. Ardından şablonu çıkardığınızda renk otomatik olarak oluşmuş olacaktır.

Bu çalışmayı banyo fayanslarınıza uygulayabileceğiniz gibi lavabo, mutfak gibi seramik olan evinizin diğer bölümlerine de uygulayabilirsiniz. Boyama işlemi sizin için uzunsa daha pratik bir şekilde hazır duvar kağıtlarından kullanabilirsiniz. Buradan sonrası sizin hayal gücünüze kalmış dilerseniz bir sürü desenler bile yapabilirsiniz, şimdiden kolay gelsin 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir