Kalın ve Doğal Kaşlar İçin Evde Uygulanabilecek Yöntemler

İnce kaşlar geçmişte kaldı. Günümüzde kalın, doğal görünümlü kaşlar revaçta. Sizde doğal görünen, biçimli kaşlara sahip olmak istiyorsanız aşağıda sıraladığımız yöntemlere başvurabilirsiniz. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bu yöntemler ile gür kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kaşlarımı Dolgunlaştırmak İçin Ne Yapabilirim ?

İlk olarak yapmanız gereken kaşlarınızı bir süre aldırmayarak kendiliğinden gürleşmesini beklemek olacaktır. Bu sürecin ardından kaş çevresi toplanarak biçimli görünmesi sağlanabilir. Kaşlarınızı uzatmaya başladığınızda enlemesine uzadı ve iç kısımda boşluk olduysa kaşlarınızı beslemeniz bu boşluğu doldurmak adına etkili olacaktır. İç kısım dolana kadar geçici olarak kalem veya far ile doldurabilirsiniz.

Bunların yanı sıra kendiliğinden uzamayan veya geç uzayan kaşlar için hint yağı ve sarımsak yağı kullanılabilir. Rutin olarak uygulayacağınız bu kürler gözle görülür sonuç vermektedir.

Kalın Kaşlar için Kür Tarifi :

Kaş küsmeleri için son derece etkili sonuç veren bu kürlerin besleyici özelliği bulunmaktadır. Sarımsak yağını kaşlarınıza masaj yaparak sürdükten sonra 10 dakika kadar bekletip yıkayın. Sarımsak yağı yerine sarımsağı ezip zeyintağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Ancak sarımsağın yoğun kokusundan dolayı bu yöntem pek tercih edilmemektedir. Sarımsak yağı kürünü 2 hafta arayla yapmanız yeterlidir. Hint yağını ise her gece sürebilirsiniz. Sürmek için kulak çubuğu kullanabilirsiniz. Düzenli uygulayarak birkaç ayda sonuç alabilirsiniz.

Bu kürler kaş dolgunlaştırmanın yanı sıra kaş dökülmeleri için de kullanılabilir.  İşte sizler için bir araya getirdiğimiz kalın kaş modelleri galerimiz…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir