Gözleri Ön Plana Çıkaracak Makyaj Tüyoları

Kadınların vazgeçilmez alışkanlıkları arasında olan makyajda kusurları kapatmanın yanı sıra güzellikleri ortaya çıkarmakta vardır. Aşağıdaki tüyoları uygulayarak gözlerinizi ön plana çıkarabilir, yüzünüzün bu bölgesine vurgu yapabilirsiniz.

Renkler Önemli!

Göz makyajının en önemli ayrıntısı renklerdir. Kullanacağınız renklerin gözünüzü ortaya çıkarmada kayda değer etkisi olacaktır. Gözlerinizin daha iri görünmesini istiyorsanız göz kapakları için nötr ve açık renkleri tercih etmelisiniz. Bunu yanı sıra gölgeler için doğal renkler kullanmak gözlerinizin daha güzel görünmesinde etkili olacaktır. Göz renginizle uyumlu tonlar kullanmanız göz renginizi belirginleştirecek ve yüzünüzde odağı gözlere çekecektir. Örneğin gözleriniz ela ise altın renklerini kullanabilirsiniz. Lacivert tonlarıyla derinlik katabilirsiniz. Buğulu bir görünüm için gri tonlarını tercih edebilirsiniz. Yeşil gözlüler için kendi renkleriyle beraber bakır, altın, mor, bordo gibi tonlar gözlerini ortaya çıkarmada etkili olacaktır. Siyah gözlüler için ise kahve, mavi, gri ve lacivert tonları etkili olacaktır.

Göz ve Kaş Yapısına Göre Makyaj

Kaşlarınız seyrekse kalemle netleştirmeniz gözlerinizi daha belirgin hale getirecektir. Ayrıca göz kapağınız ve gözleriniz arasında fazla boşluk varsa göz kapağınızın ortasına kadar gölge yapmanız daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Gözleriniz birbirine çok yakınsa dış köşelere üçgen gölge yaparak ayrık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kalıcı Hale Getirin

Makyajınızın daha uzun süre gözlerinizde kalması için göz fondöteni kullanabilirsiniz. Ayrıca kaliteli ve suya dayanıklı malzemeler kullanmanız etkili olacaktır. Gözlerinizin iç kısımlarına açık renk göz kalemi kullanarak aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. İyi bir maskarayla son dokunuşu yapabilirsiniz. Kirpiklerinizi dolgunlaştırarak bakışlarınızın daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir