Orta Sehpa Seçimi Nasıl Olmalı ?

Ev dekorasyonu deyip geçmemek lazım. En küçük ayrıntısından en büyüğüne kadar özen gösterilmesi gereken bir işlemdir. Bunlar arasında salon ve oturma odalarında kullanılan orta sehpalar yer alıyor. Orta sehpa seçimi nasıl olmalı? Orta sehpa seçilirken nelere dikkat edilmeli ?

Dekorasyon olarak en fazla ayrıntıyı içeren alanlar kuşkusuz salon ve oturma odalarıdır. Duvar renginden perde, halı ve mobilya stiline kadar pek çok detay göz önüne alınması gerekir. Mobilya seçimlerinde en önemli unsur fonksiyonel olmasıdır. Ömür boyu kullanacağınız eşyanızın işlevsel olması önem taşımaktadır. İşlevselliğin yanı sıra seçeceğiniz mobilyanın yer tasarrufu sağlaması bir diğer unsurdur. Salonunuz için orta sehpa seçerken bu unsurları dikkate almanız yararlı olacaktır. Mekanın büyüklüğü ve mekanda nasıl bir eşyaya ihtiyacınız olduğu önemlidir. Örneğin dar salonlar için açılır kapanır orta sehpalar daha kullanışlı olacaktır.

Orta Sehpa Uyumu Çok Önemli !

Yukarıda ki paragrafta bahsettiklerimiz dışında, seçeceğiniz sehpanın diğer eşyalar ile uyumlu olması önemlidir. Özellikle sehpa modeli ve tarzıyla koltuk takımının aynı olması salonunuzda ahenk yaratacaktır. Özellikle dekorasyon stili olarak salonun genel yapısıyla uyumlu olması yerinde olacaktır. Geniş bir salonunuz var ve orta sehpayı dekoratif olarak kullanmayı düşünüyorsanız daha rahat seçimler yapabilirsiniz. Üzerine dekoratif objeler koyabileceğiniz orta sehpaları tercih edebilirsiniz. Eğer amacınız orta sehpayı aktif olarak kullanmak ise tercihinizi işlevsel, servis için uygun modellerden yana yapabilirsiniz.

Dekoratif Orta Sehpa Modelleri

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir