Güzelliğin Sırrı Havuç Maskesi

HAVUÇ MASKESİNİN CİLT İÇİN FAYDASI NEDİR?

Cilt güzelliği için özellikle kadınlar ciddi miktarlarda para dökmektedirler. Doğal yöntemlerden kimyasal yöntemlere kadar ve hatta tıbbi müdahaleler de dahil pek çok para ödeyen kadınlar için yapımı basit bir cilt maskesi mevcuttur. Bu maske havuç maskesidir ve evde yapılabilir.

Havuç maskesinin yaygınca kullanılmasının nedenleri arasında malzemelerine erişimin kolay olması, yapımının kişiyi zorlamaması ve her bütçeden kişinin yapabilecek olması yer almaktadır. Bu yönleri ile oldukça faydalıdır.

Havuç maskesi içeriğindeki havuç ile beraber büyük faydalar sağlamaktadır. Havuç, besin olarak tüketildiğinde de maske haline getirilip cilde uygulandığında da sayısız fayda sağlamaktadır. Bu faydalardan biri cildi canlı göstermesidir. Cilt, soluk renginden kurtulur ve canlı bir görünüm kazanır.

Havuç maskesinin bir diğer yanı da cilt izlerini tedavi etmesidir. Sivilce izleri, güneş izleri, yanıklar ve bunlara benzeyen cilt kusurlarını düzenli bir kullanım ile yok eder.

Havuç maskesi sadece izleri değil kusurları da ortadan kaldırır. Sivilceye, yeni bir yanığa, yağ bezelerine ve benzeri durumlara da iyi gelmektedir. Bu cilt kusurlarının inmesini ya da geçmesini sağlamaktadır.

Havuç maskesinin en büyük faydalarından biri de nem dengesini korumasıdır. Fazla yağlı ciltlerdeki yağın fazlalık kısmını alır. Az yağlı ciltlerde ise cildi yağ oranını yükselterek nemlendirir. Bu sayede ciltteki kurulukların da önüne geçilir.

HAVUÇ MASKESİ NASIL YAPILIR?

Havuç Maskesi İçin Gerekenler:

-2 adet havuç

-İki yemek kaşığı yoğurt

-Bir yemek kaşığı bal

Havuç rendelendikten sonra bu üç malzeme yeterince karıştırılır. Fazla yağlı ve akneye yatkın cilde sahip olan kişiler bu karışımın içine beş ya da altı damla limon suyu ekleyebilirler. Limon ciltteki fazla yağı alır ve akneyi önler.

Havuç maskesinin yüzde bekleme süresi her cilt tipine göre farklılık gösterebilir. Normal bir cilt tipi için bekleme süresi otuz dakikadır. Kişiler kendi cilt tipine göre bekleme süresini 15- 45 dakika arasında ayarlamalıdır. Havuç maskesi tüm yararlarını düzenli bir kullanım sonucunda etkili şekilde gösterecektir. Cilt kusurlarından arınacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir