Türk Kahvesi Maskesi ile Cildinize Güzellik Katın

TÜRK KAHVESİ İLE MASKE NASIL YAPILIR?

Yapımı çok kolay olan Türk kahvesi ile cilt maskesi pek çok kişinin cildini kirlerden arındırmak ve canlılık kazandırmak için uyguladığı maske türlerinden biridir. Geçmişte ve günümüzde Türk kadınları tarafından sıkça uygulanan bu doğal ve basit maske cilt için oldukça önemlidir.

Türk kahvesi ile yapılan maskenin cilde sağladığı faydalar:

-Türk kahvesi ile yapılan maske ölü derileri ciltten atar. Bu saye cildin daha canlı görülmesi sağlanabilir. Türk kahvesi ile yapılan maske bu nedenle de özellikle otuz yaş ve üstü kişilerde sıkça kullanılmaktadır.

-Türk kahvesi maskesinin en büyük faydalarından bir tanesi de ciltteki fazla yağı almasıdır. Cildi aşırı yağlı olan kişiler bu maskeyi kullanabilirler. Maske fazla yağdan cildi arındırmaktadır.

Türk kahvesi maskesi cildi fazla yağdan arındırdığı gibi kuru cildin de nem dengesini sağlar. Bu cilt tipini nemlendirerek kuruyup çatlamasını önler. Yani her iki durumdaki cilt tipi için de yağ ve nem dengesini ayarlar.

-Türk kahvesi maskesi özellikle fazla akneli kadınlar tarafından kullanılabilir. Siyah noktalar, sivilce ve aknelere iyi geldiği bilinmektedir.

-Türk kahvesi maskesi ölü derileri soyduğu için ciltte sonradan meydana gelen ve kusur olarak kabul edilen cilt izlerini de gidermektedir. Bu cilt izlerinden bazıları sivilce izi, yanık izi ve güneş izidir.

TÜRK KAHVESİ MASKESİ NASIL YAPILIR?

Malzemeler:

-Türk kahvesi

-Süt

-Yoğurt

Yapılışı:

Türk kahvesinin yapıldığı şekilde yine aynı olaylar tekrarlanarak Türk kahvesi yapılır. Türk kahvesinin yapımında sadece maske kıvamına gelmesi için telve bolca kullanılır. Buna ek olarak kahvenin yapımının ardından bir tatlı kaşığı süt ve bir yemek kaşığı yoğurt maskenin içine eklenip iyice karıştırılır.

Ortaya çıkan maske yaklaşık yarım saat yüzde bekletilmelidir. Maske etkili bir maskedir fakat doğal oluşu nedeni ile ilk kullanımda tüm etkisini göstermeyebilir. Tüm etkilerini görmek isteyen kişiler haftada bir ya da en fazla iki kere düzenli bir şekilde bu maskeyi uygulamalıdır. Bu maske doğal olduğu için cilde elbette zarar vermeyecektir, ancak ters bir durum söz konusu olduğunda mutlaka kullanmayı bırakıp doktorunuza başvurabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Havuç Maskesi Yapımı ve Malzemeleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir