Yeşil Çay ile Cildinize Güzellik Katın

YEŞİL ÇAY İLE YAPILAN CİLT MASKESİNİN YARARLARI NELERDİR?

Yeşil çay, birçok kişinin sağlık için içtiği çay çeşitlerindendir. Papatya çayından zencefil çayına kadar pek çok doğal çay çeşidini bünyesinde barındıran yeşil çay sadece içilerek cilde fayda sağlamaz. İçmenin yanı sıra yeşil çayı maske yaparak yüzlerine süren kişiler ciltlerinde bir yumuşama ve pürüzsüzlük olduğunu belirtmişlerdir.

Yeşil çay ile maske yapma fikri Ortadoğu’da yaşayan kadınlar tarafından bulunmuş ve denenmiştir. Yapılan denemelerin sonucunda yeşil çayın bir mucize gibi sürülen ciltte harikalar yarattığı gözlemlenmiştir. Bunun sonucunda yeşil çay maskesi günümüzde Türkiye’de ve başka pek çok ülkede de kullanılan bir maske türüdür.

yeşil çayın faydaları yeşil çay maskesi

Yeşil çay maskesi yüzü yumuşatması ile bilinir. Yüzü yumuşatarak bebeksi bir cilt sunmaktadır. Hem dokunulduğunda hem de karşıdan bakıldığında yeşil çay maskesini düzenli kullanan bir ciltte kendine özgü parlaklık ve canlılık görülecektir.

Yeşil çay maskesinin faydalarından biri de deri altını temizleyebilmesidir. Makyaj kalıntıları ve buna benzer deri altındaki kirleri temizleyebildiği iddia edilmektedir. Yeşil çayın bu ve bunlar dışında birçok faydası vardır. Ciltteki ölü deriyi temizleyerek cilt dışına atar. Bu sayede cildin üst derisi kendini yenileme fırsatı bulur. Yani yeşil çayın faydalarından biri de cildin kendini yenilemesini hızlandırmaktır.

YEŞİL ÇAY İLE ÇİLT MASKESİ NASIL YAPILIR?

Malzemeler:

-Herhangi bir yeşil çay

-Kaynamış az bir miktar şu

-Yulaf

-Sade bir krem

Yapılışı:

Kaynamış çok az miktarda olan suyun içine bir miktar yeşil çay atılır. Yeşil çay ile karışan su ve diğer malzemeler karıştırılmalıdır. Maske haline gelene kadar karıştırılan bu karışım yüzde duramayacak kadar fazla sıvı olursa yeşil çayın içeriğindeki bitkinin bütün halinden de yardım alınabilir.

Yeşil çay maskesi yapılıp yüze uygulandıktan sonra yarım saat içinde temizlenmelidir. Bu maske cildi besler fakat herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Bu nedenle uygularken çekinilmemelidir. Sıklıkla yapmak yerine haftada bir defa yapmak da yeterli olacaktır. Bahsedilen tüm etkilerin görülmesi için kişilerin bu maskeyi düzenli uygulaması gerekmektedir.

Şunları da beğenebilirsiniz.

Domates Maskesi Yapımı

Bal Maskesi Nasıl Yapılır ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir