Hamileler İçin Kıyafet Seçimi

Hamilelikte dikkat edilmesi gereken konulardan biride kıyafet seçimidir. Bu haberimiz de Hamileler İçin Kıyafet Seçimi, Hamilelikte Zayıf Gösteren Kıyafetler, Kaçıncı Ayda Hamile Kıyafeti Giyilir, Hamileyken Kot Pantolon Giyilir Mi, Hamilelikte Sütyen Seçimi, Hamile Sütyeni Nasıl Seçilir, Hamile Sütyeni Bedeni Hesaplama, Hamile İçin İç Giyim Nasıl Olmalı, Hamile İçin Ayakkabı Tercihi Nasıl Olmalı, gibi konu başlıkların cevabını bulabileceksiniz. Çoğu kadının hamile olduğu zamanlarda pek dikkat etmediği kıyafet konusu aslında çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Hamile olduğunuz zamanlarda seçtiğiniz kıyafetler aslında bebeğe zarar verebileceğini biliyor muydunuz ? Bu sebeple bu makalemizi mutlaka dikkatlice okumalısınız.

Hamilelik döneminde sert ve sıkı olan kıyafetlerden, sentetik iç çamaşırlarından da uzak durmak gerek. Bunların yerine daha rahat elbiseler, bol bol eşofmanlar, tshirtler tercih edilmelidir. Anne adayları için özel olarak üretilen bel kısmı lastikli pantalonlar, şortlar ve eşofmanları tercih edebilirsiniz.

Kaçıncı Ayda Hamile Kıyafeti Giyilir

Hamilelik süreci bildiğiniz üzere 9. ay süren bir durum, tabi ki hamile kalır kalmaz hamile kıyafeti giymenize gerek yok ama bebeğinizin olduğunu bildiğiniz andan itibaren kıyafet seçimine dikkat etmenizde fayda var. İlk 3 ay kıyafetlerinizde bir değişikliğe gitmenize gerek olmayacaktır fakat 3. ayın sonuna doğru 4. ve 5. aydan itibaren gözlü görülür değişiklik olacağı için artık kıyafet seçimine zaman ayırmanız gerekiyor demektir.

Hamile kıyafet giyimi için yukarıda belirtiğimiz sürelere dikkat etmeden de giyebilirsiniz çünkü; kilo ve vücut ile ilgili bir durum olduğundan dolayı değişiklik gösterebilir.

Hamileyken Kot Pantolon Giyilir Mi? Hamile Kot Pantolonu Nedir?

Hamileyken dikkat etmeniz gereken bir konuda pantolon seçimidir. Kot pantolon giyinmenizde bir sakınca yok fakat dar ve belin sıkan olmamasına dikkat edin. Özellikle göbek bölgesi çok çıkmasa bile dar pantolon ve kıyafet seçiminden uzak durmanızda fayda var. Daha rahat belden lastikli kıyafet ve kumaşları tercih edin.

Kot pantolon tercihinizde hamilelik için uygun olan hamile pantolonu tercih edin çünkü hamile kot pantolonu bel ve göbek bölümünde genellikle viskon kumaştan yapılan ve göbek bölgesini sıkmayarak rahat elastik’tir.

Hamilelikte Sütyen Seçimi?

Hamilelik sürecinin ilk ayları kadın vücudu için pek bir değişiklik göstermemekte, ancak 3. aydan sonra hem kilo alımı hemde yavaştan anne karnı oluşmaya başlar. 3. aydan sonra kilo alımı gerçekleştiğinden annenin eski kıyafetlerini yüksek bir rafa kaldırmanın zamanı gelir 🙂 Anne adayları artık vücutlarına uygun kıyafet ve iç çamaşırı seçmek zorundadır.

Hamile Sütyeni Nasıl Seçilir?

  • Sert ve sıkı olan sütyenlerden, sentetik iç çamaşırlarından da uzak durmak gerek.
  • Balenli, destekli veya toparlayıcı öncelikle bu üç modelden hangisinin sizin ihtiyacınızı karşılayacağını öncelikle belirleyin.
  • Kalitesiz ve modeli belli olmayan sütyen modellerinden uzak durun. Marka olmasına dikkat edin.
  • Hamile sütyenlerinde kopçaların 1 den fazla olmasına dikkat edin, kopçaların çok olması göğsünüzde oluşacak değişiklerde sütyeninizin boyutunu daha kolay ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

Hamile Sütyeni Bedeni Hesaplama

Göğüs altı ölçün Sütyen bedenin
26-27 65
28-30 70
31-33 75
34-36 80
37-38 85
39-40 90
41-42 95
43-44 100

Hamile İçin İç Giyim Nasıl Olmalı?

Hamile iç çamaşır tercihinde mutlaka pamuktan imal edilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Hamile iç çamaşırlarını kullanarak daha rahat edebilirsiniz. Hamile iç çamaşırları göbek kısmından sıkarak daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

Hamile İçin Ayakkabı Tercihi Nasıl Olmalı?

Hamilelik sürecinde hamileler genellikle şişen ayaklarından rahatsız olurlar ve genellikle terlik giyerler ama terlik ve ayakkabı seçiminden dikkat etmeniz gereken bir noktayı kaçırmayın.

Anne adayları ayakkabı seçimleri de pek yüksek olmaması şartı ile 2 veya 3 cm yükseklikte topuklu fakat yüksek derece ortepedik spor ayakkabılar veya terlikler tercih edebilirsiniz.

Bizde sizler için bir kaç hamile kıyafetleri derledik hemen aşağıda ki galerinden göz gezdirebilirsiniz.

Birbirinden şık hamile kıyafetleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir