Sevgiliyi Tanımak İçin Neler Yapmalı ?

Birlikte olduğunuz kişi sizi çok ama çok mutlu ediyor olabilir. Partneriniz oldukça yakışıklı bir erkek olabilir ya da erkeğe göre güzel bir kadın… Elbetteki ilk iletişim oldukça önemli ve siz bu iletişimi bir çift olarak kurabildiniz. Peki, ama ilerleyen günlerde partnerinizi daha fazla tanımak isterseniz ne olacak ? O halde birbirinize sorular sormanın zamanı geldi. Erkeklerin bu konuda işleri kolay çünkü bayanlar hoşlandığı ve sevdiği erkeğe oldukça saydam cevaplar verir. Fakat erkekler bayanlardan gelen şüpheli sorulara cevap vermekte çekimser davranabilirler. Sanıyorum bu erkekleri doğasında var pot kırmamak açısından her zaman temkinli olabiliyorlar. Her ne olursa olsun zaten bayan için erkek doğru kişiyse sorulan soruların cevapları mutlaka gelecektir. O halde sevgilinizi tanımak için sormanızı gereken sorular nelerdir? Bu sorunun daha detaylı olarak cevabına bir bakalım.

En Dikkat Çeken Yerim ?

Sevgiliye tanımak için sorular diye tek tek soru maddeleri hazırlamak aslında bu konuda oldukça kısıtlayıcı olur. Çünkü çiftlerin birbirlerine sormaları gereken özel soruları mutlaka vardır ve bu kişiden kişiye insandan insana mutlaka değişim gösterir herkes aynı duyguları yaşayacak diye bir şey elbette ki yok. Yine de genel olarak sorulması gerekenlerden bahsetmek gerekirse ilk olarak kadın için partnerin tarafından kendisinde ilk ilgi çeken şeyin ne olduğunu sormaktır klasik olarak. Bu soruyu bütün kadınlar hep merak eder ve her zaman sormuşlardır. Hem daha da yakınlaşmak için bu soruları sorabilir hem de sevgiliniz sizin hakkınızda neler düşünüyor daha detaylıca öğrenebilirsiniz.

Sevgilinizin tanımak için sorabileceğiniz diğer bir soruysa hem eğlenceli tarafı ve her zaman karşılıklı itirazlarla sonuçlanan yönüyle ilk hamlenin kimden geldiği konusundadır. Genellikle kadın erkekten erkek ise bayandan hamlenin geldiği konusunda ısrarcı olur ve güzel bir diyalog ortaya çıkar. Sevgilinize ayrıca “Sence hangi şarkı bizi anlatıyor?”, “Hangi özelliğini en çok seçiyorsun?”, “Bugüne kadar aldığım hediyelerden en çok hangisini beğendin?”, “Beni sana sürekli hatırlatan özelliğim ne?”, “Benim seni sevdiğimi nasıl anlayabiliyorsun?”, “Benim hangi hareketim seni güldürüyor?”, “Hangi buluşmamız aklından hiç çıkmıyor?” gibi sorular sevgilinize ilk günlerde sorabileceğiniz sorulardır.

Daha derin sorular ileride

Sevgilinizle çok güzel bir iletişim kurdunuz fakat halen onu tanımak için sorular arıyorsunuz. İlişkiniz oldukça yol kat ettiyse ve partnerinizin sorduğunuz sorulardan rahatsız olmayacağını düşünüyorsanız ona hangi davranışınızdan hoşlanmadığını, en güzel yaptığınız yemeğin adını, konuşurken hangi kelimeyi daha çok kullandığınız, hangi hareketinizin onu tahrik ettiğini sorabilirsiniz. Bunlar sadece klasik sorular tabi ki diğer her şey sizin hayal gücünüze ve size özel duygulara kalmış bol şans 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir