İlk Aşk Unutulur mu?

Filmlere masallara romanlara konu olan ilk aşk… Evet, aklınıza geldi değil mi ilk aşkınız, o ilk heyecan, kalp çarpıntısı, utangaçlık, ne yapacağını bilememe, dilin tutulması, kilometrelerce koşmuş gibi yüreğinizin hoplaması… Peki, ilk aşk unutulur mu dersiniz? Bu yazımızda sizler için ilk aşk unutulur mu bu konusuna değineceğiz. Eğer bu konu sizinde aklınızı kurcalıyor ise doğru yerdesiniz demektir.

Hatıralar ve duygular

İlk aşk herkes için ayrı bir öneme ve yere sahiptir. İlk aşkta duyulan hisler son derece yoğun olmakla birlikte bir şaşkınlık da olaya dâhil olur. Her şeyin taze olması ve duyguların yoğun olması ilk aşkı unutulmaz kılan özellikler arasında yer alır. Konumuzun başlığının cevabını verecek olursak evet, ilk aşk unutulmaz. Muhakkak ki kalbin bir yerine ona her zaman için yer vardır. Birçok kişi ilk aşkın unutulmaması dendiğinde hala sevgi duyulması ve aşk beslenmesi kanısını çıkarmaktadır. Asıl sorun burada başlar. İlk aşkın hatıraları ve o duygular unutulmaz. Ancak o ilk aşka duyulan sevgi ve sonsuz aşk hissi son bulur. Uzun yılların geçmesinin ardından mazi de tebessüm ettiren bir anı olarak kalır. Kimi için güzel bir deneyim, kimi için zor bir dönem olsa da ileride dönüp baktığınızda geçmişinizde hoş ve dudak kıvıran bir anı olarak başköşede yer alır.

Bu aldatmak kesinlikle değil

İlk aşkın unutulmaması demek yeni aşkın aldatıldığı yahut hiçbir zaman aşık olunmayacağı anlamını taşımaz. Bir gün gelir ve kader sizi biri ile birleştirir ve ilk aşkta neymiş dedirtebilir. Ya da yeni aşkınız ilk aşkınıza kafa tutacak kadar büyük bir sevgi olabilir. Bunun için ilk aşkın unutulup unutulmaması gelecekte ki aşk ve sevgi ilişkilerini çokta alakadar etmez. Elbette ki herkesin ilki ve sonu olacaktır. Bu noktada ilkten daha değerli olan son aşk vardır ve ilk gibi bitip gitmez. Son aşk sonsuza kadar devam eder ve yolun kalan kısmını onunla yürüdüğünüz için son aşk her zaman değerlidir. İlk aşkı unutmak ya da unutmamak son aşk karşınıza çıktığında pekte mühim değildir artık…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir