Mutlu çift olmanın yolları

İyi günde kötü günde diyerek çıktığımız hayat yolunda kendinizi iyi ya da kötü hissettiğiniz anların olması elbetteki normaldir. Nitekim her şey tozpembe değil… Bu konuda ilk günler birlikteliğin verdiği heyecanla çok çabuk akıp gidiyor ve ilişkinin ilerleyen günlerinde yavaş yavaş ufak tefek problemler yaşanabilmektedir. Peki, işin sırrı ne ki mutlu çift olmalı ve olmaya devam edilebilmeli? Evet, mutlu çift olabilmenin yolları konusunda çok sayıda fikirle karşılaşmak normal, herkes bu konudaki tecrübelerini dile getirebilir. Genel olarak baktığınızda bu konudaki en önemli olan hususun çiftlerin birbirlerine olan saygılarını korumaya devam edebilmeleridir.

Birbirinize Bağlı Olun

Erkek ya da bayan olsun herkes için eş, insanın hayatındaki en önemli kişidir. Ve eşinizin sizin eşiniz olmasına karar verdiğiniz aşamada her özelliğine dikkat etmemeniz de imkânsız. Karşınızdaki kişi size ne kadar bağlı, gerek sizinle gerekse de diğer kişilerle iletişiminde ne kadar pozitif, iletişim kurallarına ne kadar dikkat ediyor, işi ve seçimleri konusunda ne dereceye kadar fedakâr, sizin farklı huylarınıza karşı gösterdiği saygı gibi çok sayıda özelliği ilişkinin sağlam temeller üzerine kurulmasında önemli nitelik taşımaktadır. Mutlu bir çift olmanın yolları konusunda da aslında ilk günlerde özen gösterdiğimiz bu hususlara sadakatle bağlı kalmak önemlidir. Yani zaman geçtikçe kendinizi tanıttığınızın aksine davranmamak kargaşanın önüne geçmekte altın kural…

Mutlu bir çift olmanın yolları konusunda son zamanlarda fazlaca bireyin arayış içerisine girdiği de bir gerçek. Ne var ki artık eşlerin her ikisi de rollerini biraz fazlaca abartabilmektedir. Bu konuda kadının kadın gibi erkeğin de erkek gibi rolüne sahip çıkmasının gerekliliği de unutulmamalıdır. Türk aile yapısında içerde kadın hâkimken, dışarıda erkek hâkimiyeti söz konusudur. Ancak her geçen gün aile bağları konusunda çok sayıda olumsuz örnekle karşılaşılabilmektedir. Örneğin bir kadının erkek gibi tavır ve edalarla hareket ederek dışarıya verdiği mesajlar eşine teslimiyeti konusunda eşinin dünyasında bağlılık problemi yaşamasına neden olabilmektedir. Bu sebeple eşine bağlılık, doğru iletişim, bahaneler üretmemek, isteklere saygı duymak mutluluğun anahtarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir